O nas

Paulina

    DSC_09741      
Rocznik ’86. Podróże uwielbia nie od zawsze. Jako dziecko bała się wyjeżdżać. Kilka lat później wymyśliła sobie jednak, że wyjedzie postudiować trochę za granicę. Wypełniła formularz zgłoszeniowy na Erasmusa, poszła zdać jakiś egzamin z języka no i udało się. Dwa miesiące przed wylotem przypomniało jej się, że jeszcze nigdy nie leciała samolotem. Wymyśliła więc, że złapie jakąś ofertę last minute i razem z  koleżanką polecą do Egiptu, żeby zmniejszyć poziom stresu przed samodzielnym półrocznym wyjazdem. Kiedy powiedziała Mamie o swoich planach, usłyszała, że dobrze jest mieć marzenia. No to pokazała, że jeszcze lepiej jest je spełniać. Mimo, że wróciła cała, zdrowa i zachwycona tym co widziała i przeżyła, Rodzice jeszcze sto razy pytali, czy na pewno chce lecieć na te studia. Otrzymane stypendium zawsze można przecież  zwrócić. Nie słuchała. Zastanawiając się jak to będzie i czy da radę, spakowała walizki i wyruszyła w Świat zdobywać wiedzę i szlifować język.
 DSC_04811Pół roku w pięknej, słonecznej Hiszpanii szybko minęło… Wróciła do domu, ale jej życie już nigdy nie było takie samo. Nie mogła usiedzieć na miejscu. Zaczęła nałogowo czytać książki podróżnicze i marzyć o wielkich przygodach. Tymczasem Post-Erasmus Syndrom coraz częściej i coraz bardziej intensywnie dawał o sobie znać. MUSIAŁA wyjechać. Raz. Drugi… a później kolejny i kolejny. Powoli Europa zrobiła się za mała i przyszedł czas na kolejne kontynenty. Dziś ma na swoim koncie prawie 50 krajów na 4 kontynentach.
Obecnie sama prowadzi zajęcia dla Erasmusów, a między jedną wyprawą, a organizowaniem kolejnej, próbuje zdobyć tytuł doktora Ekonomii [aktualizacja – level completed]. W międzyczasie poznała Michała. Okazało się, że i On uwielbia podróże i marzy o wielkich wyprawach. Stwierdzili, że połączą siły i razem ruszą na podbój Świata. I tak już im zostało.

Michał

DSC_0062-21 DSC_02841

Rocznik ’83. Podróże i Świat interesowały go już od dziecka. Kiedy na ósme  urodziny dostał swoją pierwszą mapę świata, całymi dniami potrafił wpatrywać się w nią i marzyć o dalekich wyprawach. Mając 15 lat  odbył pierwszą zagraniczną wyprawę do Londynu. Jednak znudzony odgórnie  narzuconym programem wycieczki, kupił mapę i samodzielnie, nie bacząc na konsekwencje, ruszył przed siebie. Od tego momentu podróże stały się nieodzownym elementem jego życia, a każdą wolną chwilę spędzał na czytaniu książek podróżniczych i planowaniu kolejnych wyjazdów.
DSC_0959-21 DSC_00351Gdy jednak zapragnął wyruszyć dalej, musiał przełamać opory przed wejściem do samolotu. Przed pierwszym lotem wpadł w panikę i zaczął sprawdzać rozkład jazdy autobusów międzynarodowych. Jak się później okazało, strach miał wielkie oczy. Od tej pory samolotem lata częściej niż korzysta z komunikacji miejskiej. Zresztą jak mogłoby być inaczej, w czasach, kiedy bilet lotniczy jest często tańszy niż przejazd tramwajem.

Oni

DSC_02371       DSC_05291

 Kiedy pierwszy raz umówili się na kawę, niemalże zapomnieli jej zamówić – tak się zagadali o podróżach i wielkim świecie.
Ona słuchała z zaciekawieniem jak opowiadał jej o wizytach w tunezyjskich domach, w dzielnicach, których oko żadnego turysty na pewno nie ujrzało, a taksówkarz kilkukrotnie upewniał się czy na pewno właśnie tam chce jechać.
On z kolei w wyobraźni podążał Jej szlakami po Etiopii i Wenezueli, słuchając opowieści o wizytach w wioskach Indian i afrykańskich plemion.
Po dwóch miesiącach znajomości znaleźli tanie bilety na Majorkę. Intensywne trzy dni zwiedzania, zajadania się paellą i popijania sangrii sprawiły, że ich apetyt na kolejne podróże z dnia na dzień wzrastał. Łapali następne promocje, a kiedy musieli siedzieć w domu, coraz bardziej zaczytywali się w książkach i blogach podróżniczych.
Szybko ich pasja przemieniła się w nałóg, którym usiłują zarażać innych. Pisząc bloga starają się INSPIROWAĆ, pokazać piękne miejsca, motywować do ruszenia się z domu, bo świat jest ciekawy i niezwykle zróżnicowany! Piękne miejsca mamy na wyciągnięcie ręki. Trzeba się tylko rozejrzeć dookoła.

7 odpowiedzi na „O nas

 1. Świetnie napisane! Pozdrawiam 🙂

 2. yahyajallow pisze:

  West Africa is good

 3. Dagmara J :) pisze:

  Jesteście niesamowici, uwielbiam Was, Wasze podróże i pasję. Michał jestem totalnie zaskoczona 🙂 Pozytywne ma się rozumieć :)))))) Pozdrawiam Was gorąco 🙂

 4. Będę tu do was wpadała:)

 5. mariola pisze:

  Super,planuje wycieczke do Gambi i fajnie,ze trafilam na wasz strone.Ciekawe informacje.Powidzenia

 6. Jarosław pisze:

  Gratuluję wytrwałości, pomysłów i dążenia do wyznaczonych celów. W końcu muszę się „wsiąść” za siebie 😀 i rozpocząć nowy rozdział w życiu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *