Najładniejsze plaże Albanii

Leżenie na plaży w jednym miejscu szybko nam się nudzi więc ruszamy w dalszą drogę wzdłuż wybrzeża. Chcemy zobaczyć najładniejsze plaże Albanii. Z Ksamilu ruszamy w kierunku Himare, przez Gjipe, Dhermi żeby dotrzeć do jednego z najpiękniejszych miejsc w Albanii – przełęczy Llogara.

Widok z przełęczy Llgora

Widok z przełęczy Llogara

Cała trasa wiodąca wybrzeżem była bardzo malownicza, co znacząco obniżało tempo naszej jazdy, ponieważ co chwila zatrzymywaliśmy się na krótką sesje fotograficzną. Co kilka kilometrów robiliśmy też postój na co ładniejszych plażach na krótki spacer i mała kąpiel.

DSC_0803Nie udało nam się tylko dotrzeć jedynie do plaży Gjipe, do której można dotrzeć jedynie samochodem terenowym przez kanion o tej samej nazwie. Alternatywą był 4-kilometrowy spacer wzdłuż kanionu, na który chcieliśmy się zdecydować, ale niestety jadąc główną drogą, przeoczyliśmy wejście do kanionu.

Plaża w Himare

Plaża w Himare

O Dhermi wiedzieliśmy tyle, że znajduje się tu najdłuższa 7-kilometrowa piaszczysta plaża. Piaszczyste plaże najeżą do rzadkości w Albanii, dlatego strasznie chcieliśmy tam dotrzeć. W wjeździe do miasta Dhermi zatrzymaliśmy się na dwóch plażach – jednak żadna z nich nie była ani długa, ani piaszczysta. Trochę zrezygnowani, zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę na jednej z nich. Plaża, choć nie piaszczysta – to bardzo piękna. Woda kryształowo czysta. Wykąpaliśmy się w morzu, odpoczęliśmy i ruszyliśmy dalej w kierunku przełęczy Llogara. Nie ujechaliśmy kilku kilometrów, kiedy naszym oczom ukazał się przepiękny widok poszukiwanej przez nas plaży. Niestety było już dość późno, więc musieliśmy zrezygnować z kolejnego dłuższego postoju. Przejazd przez pzełęcz Llogara, zdecydowanie zrekompensowała nam to jednak .

Może zainteresują Cię inne wpisy?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

3 Comments

  1. MRU pisze:

    Piękne zdjęcia. Nic tylko pozazdrościć podróży. Pozdrawiam

  2. Leszek pisze:

    a gdzie mozna w tej okolicy znalezsc tanie apartamenty

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin