Ubezpieczenie na wyjazd

Wyjeżdżając na własną rękę powinniśmy zadbać swoje o bezpieczeństwo w podróży i wykupić polisę ubezpieczeniową. Jaką wybrać? Jeśli podróżujemy po krajach UE warto zaopatrzyć się w kartę EKUZ, jeśli podróżujemy rzadko, np. raz w roku – wystarczy nam polisa ubezpieczeniowa wykupiona na ten konkretny wyjazd, jednak jeśli podróżujemy często, warto pomyśleć nad ubezpieczeniem całorocznym.

01-404x404

Ubezpieczenie na wyjazd – jakie wybrać?

Europejska Karta Ubezpieczenie Zdrowotnego (EKUZ)

Wybierając się w podróż po krajach Unii Europejskiej warto zaopatrzyć się także w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Wydawana jest ona bezpłatnie i od ręki w oddziałach NFZ i uprawnia nas do bezpłatnego korzystania ze świadczeń publicznych placówek zdrowotnych na terenie UE.

Jednorazowe ubezpieczenie na wyjazd

Ubezpieczenie na wyjazd można  bez problemu i w kilka minut załatwić w każdej firmie ubezpieczeniowej. Wyjazd na parę dni to koszt kilkunastu-kilkudziesięciu złotych. Jeśli wyjeżdżamy raz w roku koszt wykupienia jednorazowego ubezpieczenia nie powinien zrujnować naszych portfeli, a zdecydowanie zagwarantuje komfort psychiczny i pewność, że w sytuacjach zagrażających naszemu zdrowiu nie zostaniemy bez pomocy.

Całoroczne ubezpieczenie podróżne

Podróżując tak często jak my wykupowanie za każdym razem polisy ubezpieczeniowej mocno zachwiałoby nasz budżet. Wyjeżdżając więc częściej niż raz w roku warto zastanowić się nad zakupem jednej z kart oferujących CAŁOROCZNE ubezpieczenie dla młodych ludzi na CAŁYM ŚWIECIE w bardzo korzystnych cenach. Karty dodatkowo uprawniają do wielu zniżek w różnych zakątkach świata. Do wyboru mamy Kartę Planeta Młodych, Kartę ISIC oraz Kartę Euro 26.

Planeta Młodych

nowa kartaDo tej pory korzystaliśmy z Planety Młodych i z ISIC-a. W przypadku karty ISIC (International Student Identity Card) warunkiem koniecznym jest posiadanie statusu studenta.

Ciekawą opcją jest Karta Planeta Młodych. By ja kupić, nie musisz być uczniem czy studentem, wystarczy ze ukończyłeś 4 lat i nie uczestniczyłeś 31 roku życia. Karta gwarantuje ubezpieczenie ważne na całym świecie, przez cały rok. Decydując się na nią masz do wyboru kilka wariantów ubezpieczenia. Karty różniących się zakresem i sumą ubezpieczeń. Najtańsze ubezpieczenie roczne ważne na prawie całym świecie możesz wykupić za 150 zł.

PLANETA MŁODYCH PRZEDŁUŻA MŁODOŚĆ! Do niedawna, wszystkie znane nam ubezpieczenia całoroczne, które można było wykupić nie tracąc na nie fortuny, dostępne były tylko dla ludzi młodych. Parę lat temu Planeta Młodych wprowadziła na rynek bliźniaczą kartę Planeta Młodych Plus – dla osób od 31 do 59 roku życia. Jest to wspaniała informacja, również dla nas. Jakby nie było każdemu z nas lat przybywa, a nie ubywa. Całoroczne ubezpieczenie ważne na prawie całym świecie można wykupić za 280 zł. Jeśli podróżujemy często i na długo, to jest to całkiem dobra oferta. W końcu ktoś pomyślał o tym, że nie tylko studenci i osoby młode podróżują!

planetamlodych-851x315(2) w tle

Dlaczego warto wykupić całoroczne ubezpieczenie podróżnicze ważne na całym świecie?

  • Jest to zdecydowania najtańsza opcja ubezpieczenia dla osób często podróżujących,
  • Nie musisz sobie zawracać głowy załatwianiem ubezpieczenia przed każdym wyjazdem – oszczędzasz swój czas,
  • Nigdy nie wiesz kiedy i gdzie pojawi się promocja na jakiś fajny lot – lepiej być przygotowanym!

My już od kilku lat, w sumie od początku naszych wspólnych podróży, korzystamy z takiej formy ubezpieczenia, a Wy? Jakie macie doświadczenia z ubezpieczycielami?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin