Nadbałtycką przygodę czas zacząć

Minęły całe długie trzy miesiące odkąd wróciliśmy z poprzedniej wyprawy – w końcu przyszedł czas na kolejną przygodę. Wyruszamy w kierunku północno-wschodnim. Pierwszym punktem naszej podróży jest stolica Litwy – Wilno.

DSC_0107

DSC_0116Z Poznania wyruszamy około 9 rano. Trasę około 800 km pokonujemy w 10h. Wieczorem jesteśmy w Wilnie. Udajemy się bezpośrednio do apartamentu, który zarezerwowaliśmy wcześniej przez booking.com.  Wieczorem udajemy się na krótki spacer po okolicy – kupujemy miejscowe napitki. Litewskie piwo jest rewelacyjne! Tak dobrego nigdy wcześniej nie piliśmy. Padamy zmęczeni.

DSC_0110

Szczegółowe zwiedzanie miasta rozpoczynamy następnego dnia. Wąskimi uliczkami udajemy się w kierunku Ostrej Bramy gdzie znajduje się słynny pochodzący z XVII w. obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Następnie mijamy Plac Katedralny, na którym stoi pomnik księcia Giedymina – założyciela Wilna i udajemy się na Wzgórze Giedymina skąd rozpościera się widok na panoramę Wilna. Znajduje się tam też wieża Giedymina. Istnieją dwie możliwości dostania się na szczyt – pieszo, albo kolejką naziemną (bilet w dwie strony kosztuje 3 LTL, a w jedną stronę 2 LTL). My, mimo zacinającego deszczu decydujemy się na wersję ekonomiczną 🙂 Wspaniały widok na całe miasto zdecydowanie rekompensuje poniesiony wysiłek.

W Wilnie możemy znaleźć 40 kościołów. Jednym z tych, który przykuł naszą uwagę jest kościół św. Anny, znajdujący się tuż obok pomnika naszego narodowego wieszcza – Adama Mickiewicza.

Może zainteresują Cię inne wpisy?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin