Legong i Kecak – tradycyjne tańce balijskie

Zastanawiasz się co warto zobaczyć na Bali? Indonezyjska wyspa Bali wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z plażami, błękitnym morzem i bajecznymi widokami. (Z czym nam kojarzy się Bali przeczytasz tu). Z kolei na drugi plan schodzi aspekt kulturowy tej małej wyspy. Jednak to właśnie szeroko pojęty balijski folklor urzekł nas najbardziej. Świątynie, sposoby modlitwy, kremacje, życie codzienne i taniec to elementy życia Balijczyków, które trzeba koniecznie zobaczyć przyjeżdżając w ten odległy kawałek świata. Tance Balijskie służyć mają przede wszystkim rozrywce. Wywodzą się one z tradycyjnej kultury mieszańców połączonej z aspektami religijnymi hinduizmu i buddyzmu, które dominują na wyspie. Poza spektaklami odgrywanymi dla turystów, tańczy się je także podczas większych uroczystości, których na Bali w ciągu roku nie brakuje. Najbardziej rozpoznawalnymi spektaklami są niewątpliwie Legong i Kecak.

co_warto_zobaczyc_na_bali

Co warto zobaczyć na Bali – pokazy tańców.

Podczas naszego pobytu mieliśmy okazje na własne oczy obejrzeć Legong oraz Kecak.

Spektakle dla turystów organizowane są niemal codziennie w Ubudzie, m.in. w Ubud Place, ale też w innych miejscach. Nie musimy ich zresztą szukać, bo prawie na pewno miejscowi naganiacze sami nas znajdą 🙂 Mimo, że nie przepadamy za tego typem rozrywki organizowanej dla turystów, to jednak nie żałujemy, że podczas pobytu w Ubud dwukrotnie wybraliśmy się na lokalne spektakle i polecamy to każdemu, kto zamierza odwiedzić Bali.

Koszt biletu wstępu na Legong (w Ubud Palace) – 100 tys. rupii

Koszt biletu wstępu na Kecak – 80. tys. rupii

Legong

co_warto_zobaczyc_na_bali co_warto_zobaczyc_na_bali co_warto_zobaczyc_na_bali co_warto_zobaczyc_na_bali co_warto_zobaczyc_na_bali legong_bali co_warto_zobaczyc_na_bali co_warto_zobaczyc_na_bali co_warto_zobaczyc_na_bali co_warto_zobaczyc_na_bali co_warto_zobaczyc_na_bali bali_legong bali_legong

 

Kecak

bali_kecak bali_kecak bali_kecak bali_kecak bali_kecak bali_kecak bali_kecak bali_kecak bali_kecak

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”turquoise”]Więcej wpisów o Bali znajdziesz TU.[/vc_message][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message style=”square” message_box_color=”turquoise” icon_fontawesome=”fa fa-plane”]ZAPLANUJ WAKACJE NA BALI

Zarezerwuj lot

Znajdź tani lot w wyszukiwarce Momondo – to nasza ulubiona wyszukiwarka, z której najczęściej korzystamy.

Znajdź nocleg

My przez większość czasu mieszkaliśmy w miejscowości Ubud w tym cudownym miejscu. Pokoje czyste, wspaniały ogród z przydomową świątynią, smaczne śniadania i bardzo sympatyczni właściciele. Polecamy Ubud wszystkim, którzy chcą poczuć prawdziwy klimat Bali. Więcej noclegów w Ubudzie znajdziesz TU.

Parę dni spędziliśmy leniuchując na plaży w Sanurze. Spaliśmy w tym hotelu, który położony jest bardzo blisko night marketu, gdzie piliśmy najlepszy na świecie sok z mango!

Dwie noce spaliśmy w Candidasie, w hotelu położonym przy samym morzu.

Kup wakacje z biura podróży

Jeśli nie lubisz organizować wakacji na własną rękę, boisz się, albo nie masz czasu, wykup wakacje z biura podróży – przeszukaj wyszukiwarkę Travel Planet a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zorganizuj transport po wyspie

Szukasz transportu z lotniska do miejsca noclegowego? Chcesz zaplanować wycieczki w najciekawsze miejsca na wyspie? Przedstawiamy Ci sympatycznego Tu Anę,z którym zwiedzaliśmy wyspę, oraz jego biuro Kencana Ubud.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Może zainteresują Cię inne wpisy?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

1 Comment

  1. Mat pisze:

    Marze by kiedyś odwiedzić wyspę Bali, jak na razie zadowalam się Polską 🙂

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin