Jak poruszać się po Dubaju i Abu Dhabi – 8 powodów, dla których warto korzystać z Big Busa

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich spędziliśmy 10 dni. Zdecydowaną większość czasu – w Dubaju i Abu Dhabi. Poruszaliśmy się po tych miastach głównie turystycznymi autobusami typu hop-on hop-off i musimy przyznać, że świetnie się to sprawdziło, szczególnie w tak dużych miastach. Jeśli planujecie zwiedzanie Dubaju, czy Abu Dhabi, jak najbardziej polecamy rozważyć Big Busa, jako środek transportu po mieście.zwiedzanie_Dubaju_i_AbuDhabi

Zwiedzanie Dubaju i Abu Dhabi – dlaczego warto skorzystać z Big Busa?

Nawet w 1 czy 2 dni możemy zobaczyć najciekawsze atrakcje.

Zarówno Dubaj, jak i Abu Dhabi, to duże miasta. Często jesteśmy tu tylko przejazdem, np. lecąc gdzieś dalej do Azji. Czasem przylatujemy tu tylko na weekend. Z drugiej strony ani Dubaj, ani Abu Dhabi do tanich miast nie należą, więc jeśli uda nam się je zwiedzić w relatywnie krótkim czasie, to jest szansa, że nie stracimy tu fortuny. Tak więc biorąc pod uwagę te dwa ograniczenia, z którymi często się spotykamy – a więc finansowe i/lub czasowe, zwiedzanie takich miast jak Dubaj czy Abu Dhabi turystycznym autobusem Big Bus wydaje się być strzałem w dziesiątkę! Pozwala bowiem zaoszczędzić i czas i pieniądze. Jeśli jesteśmy szczęśliwcami, których te ograniczenia nie dotyczą, możemy zwiedzać miasta taksówką (oszczędność czasu, ale większy koszt – no chyba, ze podróżujemy w większej grupie, wtedy koszty się rozkładają) lub metrem (oszczędność pieniędzy, ale potrzebujemy znacznie więcej czasu, bo sporo atrakcji jest znacznie oddalonych od stacji metra).

Możemy wsiadać i wysiadać przy najciekawszych atrakcjach, lub przejechać cała trasę bez wysiadania.

Mamy w tej kwestii pełną dowolność. Jeśli jakaś atrakcja nas interesuje, możemy wysiąść i wsiąść do któregoś z kolejnych Big Busów. Możemy spędzić w danym miejscu tyle czasu, ile chcemy (oczywiście biorąc pod uwagę rozkład jazdy i godziny działania Big Busa). Jeśli jakieś miejsce mniej nas interesuje, lub też nie mamy wystarczająco dużo czasu, możemy przejechać całą trasę bez wysiadania, albo wysiadając tylko w jednym czy dwóch najbardziej nas interesujących miejscach.

Podwozi bezpośrednio do atrakcji.

To też spory plus, szczególnie jeśli zwiedzamy tak duże miasta jak Dubaj czy Abu Dhabi. Big Bus zatrzymuje się możliwie blisko danej atrakcji. Jeśli podróżujemy metrem, czasem musimy sporo dojść, żeby znaleźć się w miejscu, które nas interesuje. Przykładem może być Dubai Mall. Big Bus wysadzał nas pod drzwiami centrum handlowego, dojście do pierwszego sklepu zajmowało chwilę. Centrum opuszczaliśmy dwukrotnie w godzinach wieczornych, kiedy Big Bus już nie kursował. Musieliśmy więc skorzystać z metra. Żeby dostać się do stacji metra musieliśmy przejść kilometr albo i lepiej. Było to dość czasochłonne, i co tu dużo mówić – po całym dniu zwiedzania, dość męczące.

zwiedzanie_Dubaju_i_Abu_Dhabi zwiedzanie_Dubaju_i_Abu_Dhabi

Piętro autobusu jest zazwyczaj otwarte, albo półotwarte, więc możemy robić fajne zdjęcia.

To kolejny plus Big Busa! Zdjęcia robione zza szyby metra czy autobusu nie wychodzą zbyt ładne, w Big Busie nie ma z tym problemu, wystarczy zająć miejsce na piętrze, które jest zazwyczaj otwarte i pstrykać do woli 🙂 Poza tym oglądamy miasto z trochę innej perspektywy, a wszystkie atrakcje wydają się być bardziej na wyciągnięcie ręki.

zwiedzanie_Dubaju_i_Abu_Dhabi

Można korzystać z ładnej pogody siedząc na piętrze autobusu

Jeśli przemieszczamy się metrem, czy taksówką jesteśmy pozbawieni tego przywileju. W Big Busie czujemy wiatr we włosach i łapiemy promienie arabskiego słońca. Jeśli słońce daje nam się już we znaki, jest za gorąco albo spalimy się za bardzo lub pogoda się załamie i zacznie mocno wiać lub padać, zawsze możemy zejść na zadaszony parter autobusu.

zwiedzanie_Dubaju_i_Abu_Dhabi

Możemy się czegoś dowiedzieć o zwiedzanych atrakcjach

Na każdym stoisku Big Busa otrzymamy mapki wraz ze zdjęciami i opisem najciekawszych miejsc. Dodatkowo dostajemy słuchawki i podczas jazdy Big Busem możemy sporo dowiedzieć się o zwiedzanych miejscach. Nagrania odtwarzane są w kilku językach.

BigBus_Abu_Dhabi

Bilet Big Busa upoważnia nas do wstępu do wielu atrakcji i skorzystania z dodatkowych wycieczek!

Big Bus oferuje 3 rodzaje biletów po Dubaju:

1-dniowe Classic

2-dniowe Premium

7-dniowe Deluxe

w ramach których, oprócz korzystania z trzech tras turystycznych możemy korzystać z wielu dodatkowych atrakcji i wycieczek. Oczywiście dostęp do największej liczby atrakcji otrzymujemy przy zakupie biletu Deluxe. Jednak już kupując najtańszy bilet Classic mamy możliwość w cenie biletu skorzystać z darmowego wstępu do 10 muzeów, rejsu łodzią Dhow po Dubai Creek

BigBus_Dubai

oraz nocnego zwiedzania Dubaju.

BigBus_Dubai

Bilet Delux obejmuje już całą masę takich atrakcji, z którymi szczegółowo możecie zapoznać się na stronie Big Busa. Najciekawsze z nich to rejs statkiem po Dubaj Marinie,

BigBus_Dubai

półdniowa wycieczka do sąsiedniego emiratu – Szardży,

BigBus_Dubai

wycieczka na zachód słońca na pustyni

Dubaj_pustynia

oraz wycieczka do rezerwatu flamingów.

dubaj_flamingi

Cała masa atrakcji czeka nas również w Abu Dhabi.

big_bus_abu_dhabi

 Na pokładzie Big Busa znajduje się lodówka z bezpłatną wodą.

Niby banał, toż to tylko woda. Ale dzięki temu zawsze mamy dostęp do wody w małych buteleczkach, co oznacza że nie musimy nosić ze sobą dużych i ciężkich butelek, ani też martwić się o to czy gdzieś po drodze uda nam się ją kupić. Biorąc pod uwagę upały panujące w Emiratach Arabskich to duży plus!

big_bus


Post powstał przy współpracy z Big Bus Tours.

Może zainteresują Cię inne wpisy?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin