Izrael – nocleg pośrodku pustyni na farmie alpak.

Izrael stał się bez wątpienia popularnym kierunkiem wyjazdów. I to nie tylko tych w charakterze pielgrzymek, ale też wyjazdów o charakterze typowo turystycznym. Niepodważalnym atutem Izraela, poza wieloma bardziej lub mniej znanymi atrakcjami jest pogoda. Zwłaszcza na południu kraju, gdzie można cieszyć się słońcem praktycznie przez cały rok. Do tego warto nadmienić, że obecnie z Polski do Izraela można bardzo łatwo się dostać. Duża w tym zasługa tanich linii lotniczych, które oferują loty z kilku miast w Polsce do Tel Aviv’u i Ejlatu. Nam udało się kupić bilety za ok 40 zł w jedną stronę. To właśnie te rzeczy składają się na to, że Izrael stał się tak popularny wśród turystów.

Izrael_nocleg_na_pustyni

Farma alpak w Izraelu

Będąc w Izraelu warto zboczyć z utartych szlaków i oddalić się nieco od obleganych przez rzeszę turystów Tel Avivu, Jerozolimy czy Ejlatu. Izrael kryje wiele fantastycznych, mało znanych miejsc, miasteczek o których nie przeczytamy na pierwszych stronach przewodników. Jednym z takich miejsc jest miasteczko Mitzpe Ramon położone w samym sercu pustyni Negew. Niewielka miejscowość słynie głównie w rozpościerającego się dookoła krateru Ramon. Jednak nie tylko krater jest wart tego by tutaj przyjechać. Na obrzeżach miasta znajduję się „Alpaca Farm” – niesamowite miejsce, które zupełnie nie kojarzy się z Izraelem.

Izrael – nocleg pośrodku pustyni

Zajmująca całkiem spory obszar farma alpak położona jest pośrodku pustyni. Otoczona jest surowym i zarazem malowniczym krajobrazem, co sprawia że miejsce to zyskuje dodatkowego klimatu. Poza możliwością zwiedzenia farmy, mamy też możliwość noclegu w jednym z czterech komfortowo wyposażonych domków. Oferują one niezapomniany widok na pustynię oraz farmę.

Nocleg na pustyni w towarzystwie sympatycznych alpak jest bez zwątpienia wspaniałym przeżyciem, dla którego warto tutaj przyjechać na dłużej niż na popołudniową wycieczkę. Domki są bardzo dobrze wyposażone, niczego co jest potrzebne do pobytu na pewno nie zabraknie. Dodatkowym atutem są wliczone w cenę noclegu przepyszne śniadania po których na pewno nie można być głodnym.

Izrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyni

Niezwykła historia

Wielu osobom nasuwa się pytanie skąd zwierzęta żyjące na farmie Lamy i Alpaki znalazły się na pustyni Negew. Naturalnie występują one przecież w krajach Ameryki Południowej.  W tym miejscu warto poznać niesamowitą historię powstania Alpaca Farm, która jest świetnym przykładem tego, że warto mieć marzenia i dążyć do tego by je spełnić, a jedyne ograniczenia jakie są w stanie nam przeszkodzić kryją się tylko w naszych głowach.

Farma została założona w Izraelu zimą 1987 roku. Jej założyciele będąc w Ameryce Południowej tak polubili żyjące tam alpaki, że zapragnęli posiadać gromadę tych zwierząt w Izraelu. Wbrew pozorom nie było to łatwe, gdyż samo wywiezienie alpak z Ameryki Południowej nie było proste. W ojczyźnie tych zwierząt traktowane są one praktycznie jak dobro narodowe i chęć wywiezienia grupy zwierząt do innego kraju na inny kontynent nie była mile widziana. Jednak gdy udało się dopełnić wszelkich formalności związaną z tą bardzo skomplikowaną akcja, trzeba było jeszcze sprawnie zorganizować  transport lotniczy kilkudziesięciu zwierząt. Jednak wszystko udało się planowo i alpaki mogły zamieszkać w Mitzpe Ramon.

Izrael_nocleg_na_pustyniŚwietna baza wypadowa do zwiedzania Izraela

Alpaca Farm to nie tylko magiczne miejsce z barwną historią, ale także świetna baza wypadowa do zwiedzania innych miejsc w Izraelu. Mitpe Rammon jest położone około 150 km od Ejlatu, 190 km od Tel Avivu i 180 km od Jerozolimy. Do każdego z tych popularnych miejsc w Izraelu jest więc stosunkowo blisko i biorąc pod uwagę bardzo dobrą infrastrukturę drogową jesteśmy w stanie dotrzeć do tych miejsc w około 2 godziny.

Świetne położenie w centralnej części kraju sprawia, że jeśli zdecydujemy się zatrzymać tu na dłużej, to nie musimy ograniczać się do zwiedzenia okolicy, ale także ruszyć dalej by poznać inne miejsca w Izraelu.

 Dużym udogodnieniem jest możliwość zorganizowania na miejscu samochodu. Niewątpliwym plusem jest to, że możemy wypożyczyć go tylko na pojedyncze dni, wtedy kiedy jest nam on potrzebny, dzięki czemu możemy zaoszczędzić.

W Alpaca Farm mamy też możliwość zorganizowania transferu na i z lotniska w Tel Avivie lub Ejlacie.

Atrakcje na miejscu

Jednak, żeby przeżyć niesamowitą przygodę nie musimy się wcale ruszać daleko od Alpaka Farm. Na miejscu będziemy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Możemy do nich zaliczyć m.in. wyprawę konno na pustynię i spędzenie nocy w obozie, jednodniowe wycieczki konne, zwiedzanie krateru Rammon. Wycieczki można dopasować do swoich potrzeb – od krótkich godzinnych wypadów poza farmę, po całodniowe wyprawy przez okoliczne surowe regiony.

Na miejscu możemy też zobaczyć i jeśli ktoś zechce – zakupić – wyroby z wełny alpak.

Izrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniRaj dla dzieci

Nie tylko dorośli znajdą tutaj coś dla siebie. Alpaca Farm to prawdziwy raj dla dzieci ,które mogą tu obcować z lamami, alpakami czy końmi. Dzieciaki uwielbiają spacerować miedzy zwierzętami i obserwować ich codzienne życie na farmie. Najmłodsi mogą skorzystać z możliwości przejechania się na grzbiecie alpaki, czy spędzić czas na pikniku z lamami.

Izrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniIzrael_nocleg_na_pustyniMiejsce na relaks

Dorosłych tymczasem mogą odpocząć w tym zacisznym miejscu i uciec od codzienności, ale także zgiełku wielkich izraelskich miast przepełnionych turystami, czy kiczowatych uliczek nadmorskiego centrum Ejlatu.

Alpaka Farm to oaza spokoju. Możemy tu usiąść w hamaku, czy napić się kawy podglądając codzienne życie mieszkańców farmy.  Nie spotkamy  tutaj pędzących przed siebie tłumów, dziesiątków autokarów, a raczej pojedyncze grupy i osoby zwiedzające okolice indywidualnie. Miejsce to jest doskonałym przykładem tego, że warto zboczyć nieco z utartych szlaków. Jest to tez przykład, że  niekoniecznie atrakcje z TOP 10 w przewodnikach wywierają największe wrażenie. Często właśnie takie doświadczenia jak nocleg na pustyni pozostają na dłużej w pamięci, niż najwspanialszy zabytek czy widok opisany w każdym przewodniku.

Izrael_nocleg_na_pustyni

Więcej informacji o farmie znajdziesz na stronie Alpaca Farm.

Nocleg w Alpaca Farm możesz zarezerwować TU.

 

Może zainteresują Cię inne wpisy?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin