Co warto zobaczyć w Dubaju i ile to kosztuje? 18 najciekawszych atrakcji Dubaju.

Mimo, że raczej wolimy podziwiać przyrodę, niż aglomeracje miejskie, Dubaj zrobił na nas wrażenie. Dziś przedstawiamy Wam 18 miejsc, które naszym zdaniem warto zobaczyć w Dubaju. Do większości, jeśli nie wszystkich atrakcji dostaliśmy się Big Busem, który w przeciwieństwie do metra, podwozi nas pod samą atrakcję.

Dubai Marina

To najbardziej luksusowa część Dubaju. Znajdziesz tu potężne wieżowce i piękne jachty, warte miliony dolarów. Miejsce idealne na spacer lub rejs statkiem wycieczkowym. My odbyliśmy rejs po Dubai Marina w ramach biletu Big Busa. Możemy jednak też skorzystać z water busa. Bilet kosztują już od 3 AED. Więcej info znajdziecie tu i tu.  Marinę warto odwiedzić zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy wieżowce są efektownie podświetlone.

 

Plaża JBR

Jedna z dwóch publicznych plaż w Dubaju. Znajduje się przy promenadzie nadmorskiej The Walk, spacerem od Dubai Mariny. Rozciąga się z niej wspaniały widok na wieżowce Dubaju.

Wstęp: za darmo

Dubai Mall

Dubai Mall to największe centrum handlowe na świecie! Raj dla miłośników zakupów. Na powierzchni ponad 112 ha (!) znajdziesz około 1200 sklepów i ponad 100 restauracji, gigantyczne akwarium mieszczące 10 milionów litrów wody, gdzie rekiny masz na wyciągnięcie ręki i lodowisko olimpijskich rozmiarów! Możesz tu spędzić cały dzień, a i tak nie ogarniesz wszystkiego 🙂

Godziny otwarcia: niedziela-środa od 10 do 23, czwartek-sobota od 10 do 24.

Więcej informacji znajdziecie tu

Fontanny przy Dubaj Mall

Spektakularny pokaz fontann położonych u podnóży Burj Khalifa przy wejściu do Dubai Mall, to zdecydowane „must see” w Dubaju! Fontanny wznoszą się na wysokość do 150m, kołysząc się w rytm utworów z różnych stron świata, towarzyszą temu niezwykłe iluminacje świetlne. Przedstawienia odbywają się po południu (13:00 i 13:30) oraz co pół godziny po zachodzie słońca, aż do godziny 23:00. Za każdym razem fontanny tańczą w rytm innego kawałka.  Generalnie nigdy nie zachwycały nas takie atrakcje, ale w tym wypadku było inaczej. Pokaz oglądaliśmy kilkukrotnie i ciągle było nam mało. Warto wybrać się na spektakl po zachodzie słońca, gdyż dodatkowe wrażenie robią wtedy iluminacje świetlne oraz oświetlenie Burj Khalifa.

Wstęp: za darmo

Burj Khalifa

Zobacz panoramę Dubaju z najwyższego budynku na świecie! Wyobraź sobie, że wjazd windą na 124 piętro zajmuje niespełna minutę! Już to robi wrażenie! My zdecydowaliśmy się na podziwianie Dubaju nocą. Oświetlone ulice wyglądają spektakularnie. Do tego mamy możliwość obejrzenia z góry pokazu fontann, który z tej perspektywy również wygląda niesamowicie. Burdż Khalifa, to nie tylko najwyższy budynek świata, ale swego rodzaju dzieło sztuki, które zachwyca nowoczesną architekturą.

Bilety wstępu nie są tanie. Najlepiej kupić je z wyprzedzeniem przez Internet. Najtańszy kosztuje 125 AED i umożliwia wjazd na 124 i 125 piętro. Jeśli chcemy podziwiać zachód słońca, musimy zapłacić jeszcze więcej (200 AED). Taras widokowy nie znajduje się na samym szczycie. Budynek liczy łącznie 163 piętra. Najwyżej możemy wjechać na 145 piętro, ale cena biletów jest znacznie wyższa i wynosi 350 AED poza godzinami szczytu i 500AED w godzinach szczytu.

Burj al Arab

Burj al. Arab – hotel w kształcie żagla, zbudowany na sztucznej wyspie, to najbardziej luksusowy hotel na świecie, symbol nowoczesnego Dubaju. Mimo, że ma 5 gwiazdek, bo oficjalnie nie może mieć więcej, mówi się, że standardem zasługuje na siedem! Jeśli chcielibyśmy zasmakować tego luksusu, za noc musimy zapłacić co najmniej 6 tysięcy złotych! Ktoś chętny? J Najlepszy widok na Burj al Arab mamy z Medinat Jumeirah oraz z publicznej (darmowej) plaży Jumeirah. Idąc z Medinat Jumeirah w kierunku plaży mijamy bramę wjazdową do Burj al Arab. Pstrykamy kilka zdjęć. Żeby wejść do środka musimy być bowiem albo gościem hotelowym, albo mieć rezerwacje do restauracji.

Jumeirah beach

Jedna z dwóch publicznych, darmowych plaż w Dubaju. Mamy z niej świetny widok na słynny hotel żagiel – Burj al. Arab. Miejsce, gdzie możemy miło spędzić czas i zrobić sobie chwilę przerwy podczas zwiedzania Dubaju.

Wstęp: za darmo

Souk Madinat Jumeirah

Tradycyjny arabski suk, z widokiem na hotel- żagiel, w którym możemy kupić m.in. pamiątki, biżuterię, czy ubrania. Miejsce gdzie możemy miło spędzić czas spacerując, robiąc zakupy, napić się kawy czy też zjeść coś w jednej z ponad 20 restauracji oferujących dania kuchni z całego świata.

Wstęp: za darmo

Godziny otwarcia:

Sklepy: 10:00-23:00

Restauracje: 8:00-2:00

Palma Jumairah

Znana na całym świecie sztuczna wyspa w kształcie palmy. Któż z nas o niej nie słyszał? Przez pień palmy przebiega droga, a na liściach znajdują się luksusowe rezydencje z dostępem do prywatnej plaży. Widok z lotu ptaka wygląda imponująco. Na wyspę możemy się dostać kolejką jednotorową – monorailem, samochodem lub Big Busem. My wybraliśmy się tam Big Busem.

Bilet na kolejkę monorail: 20 AED (single), 30 AED (return)

Pierwszy pociąg z Gateway Station odjeżdża o 9:00, a ostatni o 21:45.

Ze stacji Atlantis pierwszy pociąg odjeżdża o 9:15, a ostatni o 22:00.

Pociągi kursują co 15 minut.

Więcej informacji znajdziecie tu.

Hotel Atlantis The Palm

Na samym wierzchołku palmy znajduje się słynny hotel Atlantis the Palm, posiadający największy park wodny na Bliskim Wschodzie – Aquaventure.

Mall of Emirates

Kolejne luksusowe centrum handlowe, w którym znajdziemy 560 sklepów. Słynie jednak przede wszystkim ze stoku narciarskiego – Ski Dubai

Informacje o godzinach otwarcia znajdziesz tu.

WAFI Mall

Bardzo oryginalne centrum handlowe, wybudowane w kształcie piramidy i stylizowane na czasy starożytnego Egiptu. Już na wejściu witają nas posągi sfinksów i faraonów, a na ścianach możemy podziwiać hieroglify.

Godziny otwarcia: sobota-środa od 10 do 22, czwartek-piątek 10-24

Więcej informacji znajdziesz tu.

Dubai Museum

Wybierz się do Muzeum Dubaju, żeby poznać historię miasta, a także całych Emiratów. Mimo, że nie przepadamy za zwiedzaniem muzeów, to jest wyjątkowo ciekawe. Historia Dubaju jest wręcz niesamowita. Patrząc na dzisiejszy, ociekający luksusem Dubaj, symbol nowoczesności, ciężko uwierzyć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu, przed odkryciem ropy naftowej, miasto praktycznie nie istniało, wszędzie była pustynia, a i życie codzienne było dość prymitywne.

Godziny otwarcia: od soboty do czwartku 8:30-20:30, w piątki 14:30-20:30

Godziny otwarcia w czasie Ramadanu: sobota –czwartek 9:00-16:30, w piątki zamknięte Bilet wstępu: 3 AED

Ibn Battuta Mall

Kolejne niezwykłe centrum handlowe, podzielone na różne regiony świata. Mamy możliwość spotkania się tu z sześcioma kulturami, z którymi w trakcie swoich podróży spotkał się podróżnik Ibn Battuta: egipską, indyjską, perską, tunezyjską, andaluzyjską oraz chińską. Miejsce to robi wrażenie i warto tu się wybrać, nawet jeśli nie planujemy zakupów.

Godziny otwarcia: niedziela-środa od 10 do 22, czwartek-sobota od 10-24

Więcej informacji znajdziesz tu.

Targ przypraw – Dubai Spice Souk

Przespaceruj się wąskimi uliczkami Spice Souk i poczuj zniewalającą woń przypraw, ziół i kadzideł. Jeśli chcesz poczuć atmosferę orientu, wybierz się tu koniecznie.

Godziny otwarcia: sobota-czwartek 10-22 (przerwa między 13 a 16), piątek 16-22.

Wstęp: za darmo

Złoty suk w Deirze – Dubai Gold Souk

Gold souk to nie tyko najbardziej ociekający złotem suk w Dubaju, ale też największy targ złota na świecie. Jeśli lubisz biżuterię, musisz wybrać się tu koniecznie. Jeśli za nią nie przepadasz, też się wybierz J Z ciekawości. Świecidełka mienią nam się w oczach, choć są raczej nie w naszym stylu.

Godziny otwarcia: sobota-czwartek od 10 do 22, w piątki 16-22.

Wstęp: za darmo

Zatoka Creek

ile Dubaj Marina to najbardziej luksusowe miejsce w Dubaju, tak Zatoka Creek to najbardziej romantyczne miejsce w mieście! Zatoka Creek dzieli Dubaj na dwie części, łączy przeszłość z teraźniejszością. Po jednej stronie brzegu możemy podziwiać nowoczesną część miasta – Bur Dubai, po drugiej zaś – stare miasto – Deirę. Z jednego brzegu na drugi kursują abry – wodne taksówki. Warto złapać taką taksówkę i przeprawić się z jednego brzegu na drugi (koszt 1 AED, czyli około złotówki). Tu znajdziecie więcej informacji.

Zatokę możemy także przepłynąć dużą, tradycyjną łodzią dhow. My udajemy się w rejs w ramach biletu Big Busa, którym zwiedzamy Dubaj.

Ras Al Khor Wildlife Sanctuary

Mimo, że Dubaj kojarzy się głównie z wieżowcami, nowoczesną architekturą i przepychem, miłośnicy przyrody też znajdą tu coś dla siebie. W rezerwacie Ras Al Khor Wildlife Sanctuary na tle wieżowców podziwiać możemy na miejscowych bagnach stada flamingów. Mieszkają tu jeszcze inne gatunki ptaków. Na miejscu znajdziemy zadaszone platformy widokowe, gdzie do dyspozycji mamy lornetki. Rezerwat możemy odwiedzać codziennie oprócz piątków, w godzinach od 9 do 16. Wstęp jest bezpłatny. My docieramy tutaj Big Busem (wycieczka w cenie biletu).

Więcej informacji znajdziesz tu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Azja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2017 i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *