Co warto zobaczyć w Dubaju i ile to kosztuje? 18 najciekawszych atrakcji Dubaju.

Mimo, że raczej wolimy podziwiać przyrodę, niż aglomeracje miejskie, Dubaj zrobił na nas wrażenie. Dziś przedstawiamy Wam 18 miejsc, które naszym zdaniem warto zobaczyć w Dubaju. Do większości, jeśli nie wszystkich atrakcji dostaliśmy się Big Busem, który w przeciwieństwie do metra, podwozi nas pod samą atrakcję.

co_warto_zobaczyc_w_dubaju_marina

Dubai Marina

To najbardziej luksusowa część Dubaju. Znajdziesz tu potężne wieżowce i piękne jachty, warte miliony dolarów. Miejsce idealne na spacer lub rejs statkiem wycieczkowym. My odbyliśmy rejs po Dubai Marina w ramach biletu Big Busa. Możemy jednak też skorzystać z water busa. Bilet kosztują już od 3 AED. Więcej info znajdziecie tu i tu.  Marinę warto odwiedzić zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy wieżowce są efektownie podświetlone.

co_warto_zobaczyc_w_dubaju_marina co_warto_zobaczyc_w_dubaju_marina

 

Plaża JBR

Jedna z dwóch publicznych plaż w Dubaju. Znajduje się przy promenadzie nadmorskiej The Walk, spacerem od Dubai Mariny. Rozciąga się z niej wspaniały widok na wieżowce Dubaju.

Wstęp: za darmo

Dubaj_atrakcje_JBR_plaza Dubaj_atrakcje_JBR_plaza Dubaj_atrakcje_JBR_plaza Dubaj_atrakcje_JBR_plaza Dubaj_atrakcje_JBR_plaza

Dubai Mall

Dubai Mall to największe centrum handlowe na świecie! Raj dla miłośników zakupów. Na powierzchni ponad 112 ha (!) znajdziesz około 1200 sklepów i ponad 100 restauracji, gigantyczne akwarium mieszczące 10 milionów litrów wody, gdzie rekiny masz na wyciągnięcie ręki i lodowisko olimpijskich rozmiarów! Możesz tu spędzić cały dzień, a i tak nie ogarniesz wszystkiego 🙂

Godziny otwarcia: niedziela-środa od 10 do 23, czwartek-sobota od 10 do 24.

Więcej informacji znajdziecie tu

Dubaj_atrakcje_Dubai_mall

Dubaj_atrakcje_Dubai_mall Dubaj_atrakcje_Dubai_mall Dubaj_atrakcje_Dubai_mall Dubaj_atrakcje_Dubai_mall Dubaj_atrakcje_Dubai_mall Dubaj_atrakcje_Dubai_mall Dubaj_atrakcje_Dubai_mall Dubaj_atrakcje_Dubai_mall

Fontanny przy Dubaj Mall

Spektakularny pokaz fontann położonych u podnóży Burj Khalifa przy wejściu do Dubai Mall, to zdecydowane „must see” w Dubaju! Fontanny wznoszą się na wysokość do 150m, kołysząc się w rytm utworów z różnych stron świata, towarzyszą temu niezwykłe iluminacje świetlne. Przedstawienia odbywają się po południu (13:00 i 13:30) oraz co pół godziny po zachodzie słońca, aż do godziny 23:00. Za każdym razem fontanny tańczą w rytm innego kawałka.  Generalnie nigdy nie zachwycały nas takie atrakcje, ale w tym wypadku było inaczej. Pokaz oglądaliśmy kilkukrotnie i ciągle było nam mało. Warto wybrać się na spektakl po zachodzie słońca, gdyż dodatkowe wrażenie robią wtedy iluminacje świetlne oraz oświetlenie Burj Khalifa.

Wstęp: za darmo

Dubaj_atrakcje_fontanny

Burj Khalifa

Zobacz panoramę Dubaju z najwyższego budynku na świecie! Wyobraź sobie, że wjazd windą na 124 piętro zajmuje niespełna minutę! Już to robi wrażenie! My zdecydowaliśmy się na podziwianie Dubaju nocą. Oświetlone ulice wyglądają spektakularnie. Do tego mamy możliwość obejrzenia z góry pokazu fontann, który z tej perspektywy również wygląda niesamowicie. Burdż Khalifa, to nie tylko najwyższy budynek świata, ale swego rodzaju dzieło sztuki, które zachwyca nowoczesną architekturą.

Bilety wstępu nie są tanie. Najlepiej kupić je z wyprzedzeniem przez Internet. Najtańszy kosztuje 125 AED i umożliwia wjazd na 124 i 125 piętro. Jeśli chcemy podziwiać zachód słońca, musimy zapłacić jeszcze więcej (200 AED). Taras widokowy nie znajduje się na samym szczycie. Budynek liczy łącznie 163 piętra. Najwyżej możemy wjechać na 145 piętro, ale cena biletów jest znacznie wyższa i wynosi 350 AED poza godzinami szczytu i 500AED w godzinach szczytu.

Dubaj_atrakcje_burj_khalifa Dubaj_atrakcje_burj_khalifa Dubaj_atrakcje_burj_khalifa

Burj al Arab

Burj al. Arab – hotel w kształcie żagla, zbudowany na sztucznej wyspie, to najbardziej luksusowy hotel na świecie, symbol nowoczesnego Dubaju. Mimo, że ma 5 gwiazdek, bo oficjalnie nie może mieć więcej, mówi się, że standardem zasługuje na siedem! Jeśli chcielibyśmy zasmakować tego luksusu, za noc musimy zapłacić co najmniej 6 tysięcy złotych! Ktoś chętny? J Najlepszy widok na Burj al Arab mamy z Medinat Jumeirah oraz z publicznej (darmowej) plaży Jumeirah. Idąc z Medinat Jumeirah w kierunku plaży mijamy bramę wjazdową do Burj al Arab. Pstrykamy kilka zdjęć. Żeby wejść do środka musimy być bowiem albo gościem hotelowym, albo mieć rezerwacje do restauracji.

Dubaj_atrakcje_burj_al_arab

Jumeirah beach

Jedna z dwóch publicznych, darmowych plaż w Dubaju. Mamy z niej świetny widok na słynny hotel żagiel – Burj al. Arab. Miejsce, gdzie możemy miło spędzić czas i zrobić sobie chwilę przerwy podczas zwiedzania Dubaju.

Wstęp: za darmo

Dubaj_atrakcje_plaza Dubaj_atrakcje_plaza Dubaj_atrakcje_plaza

Souk Madinat Jumeirah

Tradycyjny arabski suk, z widokiem na hotel- żagiel, w którym możemy kupić m.in. pamiątki, biżuterię, czy ubrania. Miejsce gdzie możemy miło spędzić czas spacerując, robiąc zakupy, napić się kawy czy też zjeść coś w jednej z ponad 20 restauracji oferujących dania kuchni z całego świata.

Wstęp: za darmo

Godziny otwarcia:

Sklepy: 10:00-23:00

Restauracje: 8:00-2:00

Souk_Madinat_Jumeirah Souk_Madinat_Jumeirah

Souk_Madinat_Jumeirah

Palma Jumairah

Znana na całym świecie sztuczna wyspa w kształcie palmy. Któż z nas o niej nie słyszał? Przez pień palmy przebiega droga, a na liściach znajdują się luksusowe rezydencje z dostępem do prywatnej plaży. Widok z lotu ptaka wygląda imponująco. Na wyspę możemy się dostać kolejką jednotorową – monorailem, samochodem lub Big Busem. My wybraliśmy się tam Big Busem.

Bilet na kolejkę monorail: 20 AED (single), 30 AED (return)

Pierwszy pociąg z Gateway Station odjeżdża o 9:00, a ostatni o 21:45.

Ze stacji Atlantis pierwszy pociąg odjeżdża o 9:15, a ostatni o 22:00.

Pociągi kursują co 15 minut.

Więcej informacji znajdziecie tu.

Dubaj_atrakjce_wyspa_palma

Dubaj_atrakjce_wyspa_palma Dubaj_atrakjce_wyspa_palma

Hotel Atlantis The Palm

Na samym wierzchołku palmy znajduje się słynny hotel Atlantis the Palm, posiadający największy park wodny na Bliskim Wschodzie – Aquaventure.

Dubaj_atrakjce_hotel_atlantis Dubaj_atrakjce_hotel_atlantis

Mall of Emirates

Kolejne luksusowe centrum handlowe, w którym znajdziemy 560 sklepów. Słynie jednak przede wszystkim ze stoku narciarskiego – Ski Dubai

Informacje o godzinach otwarcia znajdziesz tu.

WAFI Mall

Bardzo oryginalne centrum handlowe, wybudowane w kształcie piramidy i stylizowane na czasy starożytnego Egiptu. Już na wejściu witają nas posągi sfinksów i faraonów, a na ścianach możemy podziwiać hieroglify.

Godziny otwarcia: sobota-środa od 10 do 22, czwartek-piątek 10-24

Więcej informacji znajdziesz tu.

Dubaj_atrakjce

Dubai Museum

Wybierz się do Muzeum Dubaju, żeby poznać historię miasta, a także całych Emiratów. Mimo, że nie przepadamy za zwiedzaniem muzeów, to jest wyjątkowo ciekawe. Historia Dubaju jest wręcz niesamowita. Patrząc na dzisiejszy, ociekający luksusem Dubaj, symbol nowoczesności, ciężko uwierzyć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu, przed odkryciem ropy naftowej, miasto praktycznie nie istniało, wszędzie była pustynia, a i życie codzienne było dość prymitywne.

Godziny otwarcia: od soboty do czwartku 8:30-20:30, w piątki 14:30-20:30

Godziny otwarcia w czasie Ramadanu: sobota –czwartek 9:00-16:30, w piątki zamknięte Bilet wstępu: 3 AED

Dubaj_atrakjce_muzeum

Ibn Battuta Mall

Kolejne niezwykłe centrum handlowe, podzielone na różne regiony świata. Mamy możliwość spotkania się tu z sześcioma kulturami, z którymi w trakcie swoich podróży spotkał się podróżnik Ibn Battuta: egipską, indyjską, perską, tunezyjską, andaluzyjską oraz chińską. Miejsce to robi wrażenie i warto tu się wybrać, nawet jeśli nie planujemy zakupów.

Godziny otwarcia: niedziela-środa od 10 do 22, czwartek-sobota od 10-24

Więcej informacji znajdziesz tu.

Dubaj_atrakjce

Targ przypraw – Dubai Spice Souk

Przespaceruj się wąskimi uliczkami Spice Souk i poczuj zniewalającą woń przypraw, ziół i kadzideł. Jeśli chcesz poczuć atmosferę orientu, wybierz się tu koniecznie.

Godziny otwarcia: sobota-czwartek 10-22 (przerwa między 13 a 16), piątek 16-22.

Wstęp: za darmo

Złoty suk w Deirze – Dubai Gold Souk

Gold souk to nie tyko najbardziej ociekający złotem suk w Dubaju, ale też największy targ złota na świecie. Jeśli lubisz biżuterię, musisz wybrać się tu koniecznie. Jeśli za nią nie przepadasz, też się wybierz J Z ciekawości. Świecidełka mienią nam się w oczach, choć są raczej nie w naszym stylu.

Godziny otwarcia: sobota-czwartek od 10 do 22, w piątki 16-22.

Wstęp: za darmo

Dubaj_atrakjce_targ_zlota

Zatoka Creek

ile Dubaj Marina to najbardziej luksusowe miejsce w Dubaju, tak Zatoka Creek to najbardziej romantyczne miejsce w mieście! Zatoka Creek dzieli Dubaj na dwie części, łączy przeszłość z teraźniejszością. Po jednej stronie brzegu możemy podziwiać nowoczesną część miasta – Bur Dubai, po drugiej zaś – stare miasto – Deirę. Z jednego brzegu na drugi kursują abry – wodne taksówki. Warto złapać taką taksówkę i przeprawić się z jednego brzegu na drugi (koszt 1 AED, czyli około złotówki). Tu znajdziecie więcej informacji.

Dubaj_atrakjce_zatoka_creek

Zatokę możemy także przepłynąć dużą, tradycyjną łodzią dhow. My udajemy się w rejs w ramach biletu Big Busa, którym zwiedzamy Dubaj.

Dubaj_atrakjce_zatoka_creek

Ras Al Khor Wildlife Sanctuary

Mimo, że Dubaj kojarzy się głównie z wieżowcami, nowoczesną architekturą i przepychem, miłośnicy przyrody też znajdą tu coś dla siebie. W rezerwacie Ras Al Khor Wildlife Sanctuary na tle wieżowców podziwiać możemy na miejscowych bagnach stada flamingów. Mieszkają tu jeszcze inne gatunki ptaków. Na miejscu znajdziemy zadaszone platformy widokowe, gdzie do dyspozycji mamy lornetki. Rezerwat możemy odwiedzać codziennie oprócz piątków, w godzinach od 9 do 16. Wstęp jest bezpłatny. My docieramy tutaj Big Busem (wycieczka w cenie biletu).

Więcej informacji znajdziesz tu.

Dubaj_atrakjce_flamingi

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”turquoise”]Więcej wpisów o Zjednoczonych Emiratach Arabskich znajdziesz TU.[/vc_message][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message style=”square” message_box_color=”turquoise” icon_fontawesome=”fa fa-plane”]ZAPLANUJ WAKACJE W ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH

Zarezerwuj lot

Znajdź tani lot w wyszukiwarce Opodo. Tanie loty do Dubaju znajdziesz m.in. z Katowic, Warszawy, Berlina i Pragi.

Znajdź nocleg

Jeśli chcesz mieszkać w najbardziej luksusowej części Dubaju, zarezerwuj nocleg w Dubai Marinie (KLIK). Jeśli wolisz znaleźć nocleg niskobudżetowy, szukaj w starej części miasta – Deirze (KLIK)

Zarezerwuj nocleg na bookingu, korzystając z tego linka, a dostaniesz 50 zł zwrotu. My też 🙂

Znajdź nocleg na Airbnb. Korzystając z tego linka przy rejestracji, dostaniesz do 100 zł do wykorzystania na nocleg 🙂

Kup wakacje z biura podróży

Jeśli nie lubisz organizować wakacji na własną rękę, boisz się, albo nie masz czasu, wykup wakacje z biura podróży – przeszukaj wyszukiwarkę Travel Planet a na pewno znajdziesz coś dla siebie.[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Może zainteresują Cię inne wpisy?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

2 Comments

  1. Ola pisze:

    Super!! Wybieram się niedługo, więc na pewno skorzystam.

    Zdjęcia prześliczne!! Jakim aparatem robione, ponieważ planuje zakup przed wyjazdem aby mieć wspaniałe pamiątki? Pozdrawiam

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin