Zwiedzamy Abu Dhabi na pokładzie Big Busa

Abu Dhabi zwiedzaliśmy głównie z pokładu Big Busa. Dzięki temu, nawet w jeden dzień można zobaczyć największe atrakcje stolicy Emiratów Arabskich. W tym wpisie piszemy dlaczego warto skorzystać z Big Busa. Big Bus oferuje dwie trasy po Abu Dhabi – zieloną „Yas Drive”, której przejechanie zajmie nam około 2 godzin, oraz czerwoną – „City Tour”, którą pokonamy w dwie i pół godziny. Wykupując bilet, możemy korzystać z busów na obu trasach. Big Bus, to autobus typu hop on, hop off, co oznacza, że trasę możemy pokonać w całości nie wysiadając z busa lub też wysiadać na wybranych przestankach i wsiąść do któregoś z późniejszych autobusów.

abu_dhabi_atrakcje

Abu Dhabi – atrakcje, które zwiedzimy z Big Busem.

Tutaj znajdziecie mapki z zaznaczonymi trasami Big Busa w Abu Dhabi. A teraz zabieramy Was na foto-wycieczkę po Abu Dhabi na pokładzie Big Busa.

abu_dhabi_atrakcjeabu_dhabi_atrakcje

LINIA CZERWONA

Przystanek 1: Marina Mall

Pierwszy Big Bus linii czerwonej (City Tour) wyrusza sprzed Marina Mall o godzinie 9 rano. Ostatni natomiast o 17:00. Warto tu się na chwilę zatrzymać, nie tylko na zakupy w Marina Mall, ale też żeby pospacerować wzdłuż wybrzeża i podziwiać wynurzające się w oddali nowoczesne budynki, a także diabelski młyn.

 abu_dhabi_atrakcje abu_dhabi_atrakcjeabu_dhabi_atrakcje

Przystanek 2: Etihad Towers

Przystanek, na którym naszym zdaniem zdecydowanie trzeba wysiąść to Etihad Towers, czyli kompleks pięciu wież o ultranowoczesnej architekturze. Wieże robią ogromne wrażenie. Wybudowane są naprzeciw hotelu Emirate Palace, uważanego za najbardziej luksusowy na świecie.

abu_dhabi_atrakcje_etihad_towers abu_dhabi_atrakcje_etihad_towersabu_dhabi_atrakcje_etihad_towers  abu_dhabi_atrakcje_etihad_towers abu_dhabi_atrakcje_etihad_towersabu_dhabi_atrakcje

Przystanek 3: Sheikh Zayed Centre

Sheik Zayed Centre to muzeum poświęcone życiu Szejka. Niestety zabrakło nam czasu, żeby zajrzeć do środka.

abu_dhabi_atrakcje_zayed_centre abu_dhabi_atrakcje_zayed_centre

Przystanek 5: Sheikh Zayed Mosque

Jest to przystanek przesiadkowy. Tu zatrzymują się busy zarówno zielonej, jak i czerwonej linii.

Jak dla nas, atrakcja numer jeden w Abu Dhabi! Więcej informacji i zdjęć z Meczetu Szejka Zajeda znajdziecie w tym wpisie.

 abu_dhabi_atrakcje_meczet_szejka_zajeda abu_dhabi_atrakcje_meczet_szejka_zajeda

Przystanki 10-14

Trasa Big Busa prowadzi wzdłuż promenady Corniche. My przespacerowaliśmy się tu pieszo (klik), żeby ze spokojem napawać się widokami niesamowitych wieżowców. Autobus zatrzymuje się przy plaży publicznej (Public Beach).

 abu_dhabi_atrakcje abu_dhabi_atrakcje abu_dhabi_atrakcje

Tu jeszcze kilka zdjęć z przystanku 11: WTC Souk.

abu_dhabi_atrakcje abu_dhabi_atrakcje

LINIA ZIELONA  

Big Bus rozpoczyna trasę zieloną sprzed Meczetu Szejka Zajeda, gdzie dojedziemy Big Busem linii czerwonej. Pierwszy autobus wyrusza o 10, a ostatni o 16. Jedynym minusem jest mniejsza niż zwykle częstotliwość autobusów. Na pozostałych liniach, zarówno w Abu Dhabi jak i Dubaju busy jeździły dość często (co około 20 minut). Na trasie zielonej jeżdżą co 1-1,5h. Warto zapytać kierowcę, o której będzie następny autobus. Big bus linii zielonej obwozi nas po wyspie Yas, która jest rajem szczególnie dla miłośników samochodów i wyścigów samochodowych.

Znajduje się tu tor formuły I (przystanek 22),

abu_dhabi_atrakcje

a także słynne miasteczko rozrywki Ferrari World (przystanek 21).

abu_dhabi_atrakcje abu_dhabi_atrakcje_ferrari_world abu_dhabi_atrakcje_ferrari_world abu_dhabi_atrakcje_ferrari_world abu_dhabi_atrakcje_ferrari_world

Interesującym miejscem, w którym warto się zatrzymać jest Masdar City (przystanek 23). Masdar to miasto przyszłości, samowystarczalne energetycznie, w pełni ekologiczne, napędzane odnawialnymi źródłami energii.

abu_dhabi_atrakcje_masdar abu_dhabi_atrakcje_masdar abu_dhabi_atrakcje_masdar abu_dhabi_atrakcje_masdar abu_dhabi_atrakcje_masdar abu_dhabi_atrakcje_masdar abu_dhabi_atrakcje_masdar abu_dhabi_atrakcje_masdar abu_dhabi_atrakcje_masdar

Zwiedzając Abu Dhabi na pokładzie Big Busa, po drodze mijamy most Szejka Zajeda.

abu_dhabi_atrakcje_most_szejka_zajeda abu_dhabi_atrakcje_most_szejka_zajedaA także budynek „monetę” (coin building), będący siedzibą firmy Aldar. Budynek zachwyca swoim kształtem, nawet z daleka. Żałujemy, że nie mamy możliwości, żeby zobaczyć go z bliska.

abu_dhabi_atrakcje_budynek_moneta abu_dhabi_atrakcje_budynek_moneta

W Abu Dhabi spędziliśmy zaledwie dwa dni, z czego jeden przeznaczyliśmy na spacer promenadą Corniche. Dzięki korzystaniu z Big Busa,  udało nam się zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje Abu Dhabi w jeden dzień.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”turquoise”]Więcej wpisów o Zjednoczonych Emiratach Arabskich znajdziesz TU.[/vc_message][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message style=”square” message_box_color=”turquoise” icon_fontawesome=”fa fa-plane”]ZAPLANUJ WAKACJE W ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH

Zarezerwuj lot

Znajdź tani lot w wyszukiwarce Opodo. Tanie loty do Emiratów znajdziesz m.in. z Katowic, Warszawy, Berlina i Pragi.

Znajdź nocleg

W Abu Dhabi mieszkaliśmy w tym hotelu i możemy Wam go polecić. Blisko przystanku Big Busa i promenady Corniche.

Kup wakacje z biura podróży

Jeśli nie lubisz organizować wakacji na własną rękę, boisz się, albo nie masz czasu, wykup wakacje z biura podróży – przeszukaj wyszukiwarkę Travel Planet a na pewno znajdziesz coś dla siebie.[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 


Post powstał przy współpracy z Big Bus Tours.

 

Może zainteresują Cię inne wpisy?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin