zakazana_pustynia
Zakazana Pustynia – kooperacyjna gra planszowa z podróżniczym motywem w tle
31 marca, 2019
Maramuresz
Rumunia – 7 powodów, dla których warto odwiedzić Maramuresz
6 kwietnia, 2019

Biblioteczka Małego Podróżnika. Jano i Wito w mieście

Jano_i_wito_w_miescie

Przedstawiamy Wam dziś kolejny obok Pucia hit wśród książek dla najmłodszych – Jano i Wito w mieście.

Jano_i_wito_w_miescie

Seria książek dla najmłodszych „Jano i Wito”

Jano i Wito w mieście, to kolejna część przygód dwóch przesympatycznych braci, wydana przez Wydawnictwo Mamania. Mali Czytelnicy byli już z Janem i Witem w lesie, w domu i w trawie, a teraz przyszedł czas na wycieczkę po mieście.

Seria „Jano i Wito” to książki dla najmłodszych Czytelników. My zaczynaliśmy wspólne przygody gdy Emi miała jakieś pół roku. Teraz mała ma 16 miesięcy i książki o Jano i Wito nadal należą do jednych z Jej ulubionych.

Autorka książek – Wiola Wołoszyn – jest logopedą i prowadzi bloga Matka Wariatka, a prywatnie jest mamą dwójki chłopców. Książki mają na celu wspieranie mowy u dzieci. Przepełnione są wyrazami dźwiękonaśladowczymi, które maluchy uwielbiają i chętnie próbują je powtarzać.

Jano i Wito w mieście

W najnowszej książce dwóch braci razem z tatą chcą się wybrać w podróż autobusem. Jednak wiatr robi SZSZSZ i porywa bilety. Książka, jak i pozostałe części pełna jest onomatopei, a także zawiera elementy sensoryczne – srebrne, błyszczące bilety.

Jano i Wito gonią bilety po mieście, poznając po drodze miasto i jego charakterystyczne dźwięki. Spotykają między innymi tramwaj, pociąg, karetkę pogotowia i wóz strażacki, a także gołębie oraz  wrony, które robią KRAA KRAA (to ulubiona strona Emilki). Kogo i co jeszcze spotkają w pogoni za biletami? Czy chłopakom uda się odnaleźć bilety? Czy zdążą na autobus? Sprawdźcie sami. Książkę pokochają maluchy w wieku od kilku miesięcy do około 2-3 lat 🙂

Jano_i_wito_w_miescieJano_i_wito_w_miescieJano_i_wito_w_miescieJano_i_wito_w_miescieJano_i_wito_w_miescieJano_i_wito_w_miescie

Co najbardziej podoba nam się w książce Jano i Wito w mieście?

  • piękne ilustracje
  • liczne wyrazy dźwiękonaśladowcze, które Emilka uwielbia i próbuje powtarzać
  • prosta historia przedstawiona prostym językiem, która zainteresuje najmłodszych Czytelników. Dzieci nie potrafią się skupić na długich tekstach i skomplikowanych historiach
  • liczne powtórzenia tekstu na każdej stronie, które maluchy bardzo lubią

Książki o przygodach dwóch sympatycznych chłopców możecie kupić TU.

[vc_message message_box_color=”turquoise”]Więcej recenzji ciekawych książek dla dzieci znajdziesz TU.[/vc_message]

addicted2travel
addicted2travel
Jesteśmy małżeństwem, które kocha podróże! Staramy się wyciskać z życia ile się da. Uwielbiamy odkrywać nowe miejsca - i te na drugim końcu świata i te zaraz za rogiem, zawsze z aparatem w ręku, by uchwycić w kadrze niesamowite miejsca i magiczne chwile.

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin