Wyspa Skarbów – Złoto Johna Silvera – gra z podróżniczym motywem
29 października, 2019
Transylwania_co_zobaczyc
Rumunia. Transylwania – co zobaczyć w krainie Drakuli?
21 listopada, 2019

Pucio umie opowiadać – kolejna ciekawa książka o ciąży i pojawieniu się rodzeństwa

pucio

Jakiś czas temu pojawiła się kolejna część przygód Pucia i jego rodziny – jednej z ulubionych książek Emilki. Oczywiście nie mogło jej zabraknąć w naszej biblioteczce 🙂

pucio_umie_opowiadac

Pucio umie opowiadać – czyli skąd na świecie wzięło się Bobo?

Pucio umie opowiadać szybko stała się ulubioną częścią z serii. Być może dlatego, że tematyka jest Emilce bardzo bliska. Pucio opowiada bowiem, jak na świecie pojawił się jego młodszy brat, opisuje swoje emocje z tym związane oraz pokazuje jak zmieniło się życie jego rodziny.

pucio_umie_opowiadac

I u nas sporo się zmieniło, odkąd na świecie pojawił się Leon. Emi łatwiej było zaakceptować niektóre zmiany, gdy widziała że nie jej jedynej dotyczą, że to samo dzieje się u jej ulubionego Pucia. Bo i Pucio pomagał rodzicom przy zmianie pieluszek, czy kąpieli brata. Mama karmiła Bobo piersią, miała mniej czasu dla Pucia i jego starszej siostry. Zupełnie jak u nas.

pucio_umie_opowiadacpucio_umie_opowiadacpucio_umie_opowiadacpucio_umie_opowiadacpucio_umie_opowiadacKsiążki o przygodach Pucia, są genialne, bo rosną razem z dzieckiem. W najnowszej części tekstu jest całkiem sporo, fabuła jest rozbudowana, dużo się dzieje. Na każdej stronie oprócz historii głównej znajdują się zadania dla dziecka, które mają ćwiczyć umiejętność budowania dłuższych wypowiedzi, opowiadania na podstawie obrazków oraz usłyszanej historii.

pucio_umie_opowiadac

Na każdej stronie znajduje się też pytania, które są punktem wyjścia do opowieści o tym jak dziecko przyszło na świat – jak czuła się mama w ciąży, jak wyglądały narodziny, jak dziecko wyglądało czy jakie nosiło ciuszki gdy było malutkie. Książka jest rewelacyjna, to również nasza ulubiona część przygód Pucia 🙂 Czytamy ją codziennie, czasem kila razy dziennie.

pucio_umie_opowiadacpucio_umie_opowiadacPucio umie opowiadać, to obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów sympatycznego chłopca, ale także dla osób, które poszukują ciekawych książek dla najmłodszych na temat ciąży i pojawienia się na świecie rodzeństwa.  Książka pomaga przygotować się na powiększenie rodziny i zmian jakie się z tym wiążą.

addicted2travel
addicted2travel
Jesteśmy małżeństwem, które kocha podróże! Staramy się wyciskać z życia ile się da. Uwielbiamy odkrywać nowe miejsca - i te na drugim końcu świata i te zaraz za rogiem, zawsze z aparatem w ręku, by uchwycić w kadrze niesamowite miejsca i magiczne chwile.

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin