Ścieżka Przyrodniczo-Leśna w Jeziercach – fajne miejsce na spacer niedaleko od Poznania
24 listopada, 2020
Figelo_domowy_plac_zabaw
Figelo – domowy plac zabaw, który rośnie razem z dzieckiem.
30 stycznia, 2021

Nowości w dziecięcej biblioteczce #5 – jesień 2020

Jeśli kochacie książki tak jak nasza rodzinka, to podsuwamy Wam całą masę książkowych nowości dla dzieci, w tym kilka z motywem świątecznym. Wszystkie pozycje są extra! Gdybyśmy mielibyśmy wybrać najlepszą, to ciężki byłby to wybór. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na prezent świąteczny dla dzieci, to w tym zestawieniu na pewno coś znajdziecie.

Pan Patyk

Pan Patyk od pierwszego przeczytania stał się jedną z naszych ulubionych książek. Czytaliśmy już go dziesiątki, jeśli nie setki razy. To przepiękna opowieść napisana rymem. Opowiada o przygodach Pana Patyka, który razem ze swoją rodziną – żoną i trójką dzieci wiedzie szczęśliwe życie w swojej dziupli rodowej.

Pewnego dnia podczas spaceru Pana Patyka zauważa pies i zaczyna się nim bawić. To początek wędrówki Pana Patyka. Później trafi on jeszcze w ręce małej dziewczynki, posłuży jako gałąź do zrobienia gniazda łabędziego, będzie służył dzieciom do zabawy. Kiedy nastaje zima Pan Patyk zmarznięty i ledwo żywy trafia jako rozpałka do kominka. Jesteśmy już prawie przekonani, że historia zakończy się tragicznie, kiedy to w kominie pojawia się… Święty Mikołaj. Pan Patyk pomaga Mikołajowi, który nieszczęśliwie utknął. Ten z kolei zabiera go z powrotem do domu, gdzie będzie mógł spędzić Święta ze stęsknioną rodziną.

Książka ma w sobie coś magicznego, co sprawia, że ją uwielbiamy i tak często do niej wracamy.

Książkę kupicie tu.

Pan_patyk
Pan_patyk
Pan_patyk

Jano i Wito uczą mówić. Różowy rower

Ta pozycja bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Przyzwyczajeni do poprzednich części o przygodach dwóch braci – Jano i Wito, spodziewaliśmy się kolejnej książki podobnej do poprzednich – nastawionej na wyrazy dźwiękonaśladowcze. I o ile nasze dzieci te książki uwielbiają, to jednak dzieci rosną, a książki o przygodach Jano i Wito do tej pory zatrzymały się na jednym etapie, odpowiednim na początek przygód z czytaniem.

Najnowsza książka – Jano i Wito uczą się mówić. Różowy rower – jest zupełnie inna od poprzednich. Od pierwszego przeczytania, stała się jedną z naszych ulubionych. Fabuła jest bardziej rozbudowana, niż w poprzednich częściach, ciekawa i trzymająca w napięciu.

Książka zachęca dzieci do wymawiania wyrazów z literą „R”. Na każdej stronie, w tekście, zamiast niektórych słów zawierających literę „R” umieszczone są obrazki – co po pierwsze zachęca dzieci do aktywnego czytania razem z rodzicem, a po drugie wspiera naukę wymowy głoski „R” – które dla wielu dzieci jest problematyczne.

Dodatkowo na ostatnich stronach znajduje się ilustracja, która przedstawia poznane w książce wyrazy zawierające głoskę „R” – można się bawić na różne sposoby – opowiadać ciąg dalszy historii, albo wyszukiwać słowa z głoską „R”.

W książce zostały też zawarte porady dla rodziców, jak wspierać naukę wymowy „R”

Nowa odsłona przygód Jana i Wito, to jak dla nas rewelacja. Już nie możemy doczekać się kolejnych części – tym bardziej, że autorka zapowiedziała, że jest to pierwsza część, a w krótce pojawią się kolejne tytuły, wspierające naukę wymowy innych głosek.

Książkę kupicie tu.

Jano_i_wito_rozowy_rower
Jano_i_wito_rozowy_rower
Jano_i_wito_rozowy_rower

Kuku i Supertata

Uwielbiamy wszystkie książki o Kuku i jego przygodach. Są one nie dość że ciekawe, to każda z nich niesie ważne przesłanie pokazane przez pryzmat dziecięcego świata. Tym razem Kuku zainspirowany postaciami Supermana, chce zostać superbohaterem. Zakłada pelerynę i próbuje użyć superocy. Ma nawet swojego superpsa. Kiedy nie wszystko biegnie po myśli chłopca, odkrywa on że w domu ma prawdziwego superbohatera. To jego tata, który zawsze czuwa nad nim i pomaga w trudnych sytuacjach.

Książkę kupicie tu.

kuku_i_super_tata
kuku_i_super_tata
kuku_i_super_tata
kuku_i_super_tata

Kuku zostaje Świętym Mikołajem

To kolejna ciekawa pozycja ze świątecznym motywem. W czwartej i najnowszej część przygód Kuku, chłopiec pisze list do Mikołaja. Zastanawia się czy elfy nie potrzebują pomocy w przygotowaniu prezentów dla wszystkich dzieci na świecie. Kiedy dziadek zabiera chłopca do domu opieki społecznej, Kuku odkrywa, że dawanie prezentów jest również fajne, jak ich dostawanie. Kolejna piękna i mądra opowieść napisana przez Monikę Kamińską.

Książkę kupicie tu.

kuku_zostaje_swietym_mikolajem
kuku_zostaje_swietym_mikolajem
kuku_zostaje_swietym_mikolajem
kuku_zostaje_swietym_mikolajem

Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie

To książka, która umili zimowe przedświąteczne i świąteczne wieczory, nie tylko dzieciom. Sami znaleźliśmy tu wiele ciekawostek na temat świątecznych tradycji na świecie, o których nie mieliśmy pojęcia. Wiedzieliście o tym, że w Holandii Mikołaj zjawia się już w okolicach 11 listopada i nie przybywa na saniach, tylko na parostatku! Na dodatek przybywa nie z Koła Podbiegunowego, a z gorącej Hiszpanii. Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy na temat bożonarodzeniowych tradycji w różnych zakątkach świata!

Książkę kupicie tu.

Ida_swieta_o_bozym_narodzeniu_mikolaju
Ida_swieta_o_bozym_narodzeniu_mikolaju
Ida_swieta_o_bozym_narodzeniu_mikolaju
Ida_swieta_o_bozym_narodzeniu_mikolaju

Rok w górach

To kolejna część znanej i lubianej przez dzieci serii „Rok w…”. Tym razem wspólnie z Hanią – pasjonatką gór, wybierzemy się na wycieczkę w góry. Na pierwszych stronach książki poznamy mieszkańców gór, w tym pasterza i jego psa Atosa, oraz Leśnego Duszka. Na kolejnych 12 rozkładówkach, z których każda przedstawia inny miesiąc zobaczymy jak zmieniają się pory roku na poszczególnych piętrach górskich. Na końcu książki znajduje się zabawa dla dzieci.

Książka różni się nieco od poprzednich części. Tym razem każda rozkładówka nie pokazuje tego samego miejsca, obserwujemy bowiem trzy piętra górskie. Książka jest pięknie ilustrowana, spodoba się na pewno małym miłośnikom przyrody. Jest też świetną lekturą przed wyjazdem z dziećmi w góry.

Książkę kupicie tu.

.

Rok_w_gorach
Rok_w_gorach
Rok_w_gorach
Rok_w_gorach
Rok_w_gorach

Co budują zwierzęta?

Ta książka jest niesamowita! Pięknie wydana w wielkim formacie, z ilustracjami które wywołują efekt wow! -sa przepiękne i niezwykle realistyczne. Książka zabiera nas w świat przyrody – przedstawia niezwykłe budowle wykonane przez zwierzęta i zawiera całą masę ciekawostek, które zainteresują nie tylko dzieci.

W książce przedstawiono różne typy domów i budowli skonstruowanych przez zwierzęta– naziemne, podziemne, domy na wodzie, pod wodą, domy jednorodzinne i kawalerki, osiedla, domy przenośne i tymczasowe. Dowiemy się też jaki najczęściej budulec wykorzystują zwierzęta, by postawić swoje niezwykłe domy.

Lektura książki wciąga i sprawia, że chciałoby się ubrać buty, spakować lupę i lornetkę i ruszyć na wycieczkę, by samemu podejrzeć niezwykłe budowle wykonywane przez zwierzęta.

Książkę kupicie tu.

co_buduja_zwierzeta
co_buduja_zwierzeta
co_buduja_zwierzeta
co_buduja_zwierzeta

Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie

To już trzecia część przygód Detektywa Pierra i pierwsza, z którą się spotkaliśmy. Książka idealna jest dla miłośników labiryntów. Mamy tu książkę o labiryntach z fabułą. To kryminalna zagadka, do rozwiązania której pokonać musimy całą masę niezwykle ciekawych labiryntów, zagadek, wyszukiwanek. Labiryntowy detektyw Pierre oraz Carmen przybywają do Miasta Kanałów na święto Jaja Zamętu. Po przybyciu na miejsce okazuje się że jajo znajduje się w niebezpieczeństwie. Spiskowcy z Ruchu Wyzwolenia Labiryntów chcą je wykraść. Czy detektywowi Pierre uda się uratować miasto? Z tą książką czeka nas dobrych kilka godzin wspaniałej zabawy.

Książkę kupicie tu.

detektyw_pierre_w_labiryncie
detektyw_pierre_w_labiryncie
detektyw_pierre_w_labiryncie

Palmy na biegunie. Wielka opowieść o zmianie klimatu

Lubimy książki dla dzieci, które podejmują ważne tematy, czasem może i takie, które wydawałyby się trudne dla dzieci. Jednym z takich tematów są zmiany klimatyczne, jakie zachodzą na świecie. Uważamy, że ważne jest żeby zapoznać dzieci z tematem, tak żeby mogły żyć świadomiej, nie szkodząc środowisku. 

Książka „Palmy na biegunie” to istna skarbnica wiedzy na temat zmian klimatycznych. W książce znajdziemy aż 10 szczegółowo opracowanych rozdziałów. Znajduje się w niej mnóstwo ciekawostek. Dowiemy się z niej m.in. o znikających wyspach takich jak Malediwy czy Kiribati, o tym że w Norwegii w podziemnym sejfie znajduje się bank nasion – na wypadek, gdyby groziła ich utrata i o tym, czy zimą lepiej jeść truskawki hiszpańskie, holenderskie czy egipskie oraz co możemy zrobić żeby zapobiec zmianom klimatycznym.

Świetna pozycja dla wszystkich, którym dobro naszej planety nie jest obojętne.

Książkę kupicie tu.

palmy_na_biegunie
palmy_na_biegunie
palmy_na_biegunie
palmy_na_biegunie

Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach

Dzika książka, to prawdziwe kompendium wiedzy na temat dzików. Wydana jest w dużym formacie w twardej oprawie i ma ciekawą szatę graficzną.

W bardzo szczegółowy sposób zagłębia się w życie dzików.  Dowiemy się z niej wszelkich informacji i ciekawostek na temat tych zwierząt. Poznamy ich anatomię, dowiemy się ile trwa ciąża, co jedzą, jak wyglądają ich tropy, a nawet poznamy język dzików oraz zapoznamy się z ich kuzynami, którzy mieszkają w różnych zakątkach świata. 

A słyszeliście kiedyś o Pigcasso świni, której obrazy są sprzedawane w galeriach sztuki? Jeśli chcecie więcej świńskich ciekawostkach, to koniecznie zajrzyjcie do książki.

Napisana jest w humorystyczny sposób, zawiera zadania i zagadki, które uatrakcyjniają lekturę młodym czytelnikom.

Ze sprzedaży każdego egzemplarza, Wydwnictwo Nasza Księgarnia przeznacza 1 zł na działalność Chrumkowa – pierwszego w Polsce schroniska dla świń.

Książkę kupicie tu.

dzika_ksiazka_o_dzikach
dzika_ksiazka_o_dzikach
dzika_ksiazka_o_dzikach

Opowiem Ci mamo – Co robią dorośli

Wydana przez Naszą księgarnie książka ilustrowana przez Przemka Liputa znanego z serii o Janie o Wito pokazuje nam obrazki z życia codziennego kilku rodzin. Przedstawiona w formie reportażu prowadzonego przez dzieci książka jest wciągająca dla najmłodszych czytelników. Co istotne po przedstawieniu każdej z sytuacji mamy za zadanie rozwiązać jakąś  mini zagadkę np. policzyć dinozaury lub przejść labirynt sklepowych półek. Dzięki temu dziecko nie tylko biernie słucha, ale też wchodzi w interakcję z fabuła książki. Ładnie wydana oraz barwnie ilustrowana na pewno zainteresuje naj młodszych czytelników. Emi ostatnio dopytuje o nią codziennie 🙂

Książkę kupicie tu.

opowiem_ci_mamo_co_robia_dorosli
opowiem_ci_mamo_co_robia_dorosli
opowiem_ci_mamo_co_robia_dorosli

Zły kocurek-Kłopoty z Kociakami

To już 10 część przygód tytułowego Złego kocurka autorstwa Nick’a Bruel. Tym razem nasz bohater musi się zmierzyć z małymi kotkami , które trafią z okolicznego schroniska pod jego opiekę. Oczywiście nie wszystko będzie przebiegało miło i przyjemnie a nasz bohater będzie musiał zmierzyć się nie tylko z nowo przybyłymi kociakami, ale też z własnymi słabościami, takimi jak niechęć dzielenia się tym, co posiada. Książka utrzymana jest w klimacie komiksowym, dzięki czemu dzieci chętnie po nią sięgają. Fani serii o Kocurku na pewno sięgną po kolejną część jego przygód, a osoby które go wcześniej nie znały po przeczytaniu tego tytułu na pewno zainteresują się poprzednimi publikacjami z tej serii.

Książkę kupicie tu.

zly_kocurek
zly_kocurek
addicted2travel
addicted2travel
Jesteśmy małżeństwem, które kocha podróże! Staramy się wyciskać z życia ile się da. Uwielbiamy odkrywać nowe miejsca - i te na drugim końcu świata i te zaraz za rogiem, zawsze z aparatem w ręku, by uchwycić w kadrze niesamowite miejsca i magiczne chwile.

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin