Ciekawe książki dla dzieci – nowości jesień 2020
28 listopada, 2020
gry_dla_dzieci
W co grać z dziećmi? – nasze nowości na półce z grami dla dzieci
23 lutego, 2021

Figelo – domowy plac zabaw, który rośnie razem z dzieckiem.

Figelo_domowy_plac_zabaw

Jakiś czas temu zaczęliśmy się rozglądać za placem zabaw dla dzieciaków. Skłoniły nas do tego z jednej strony wybuch epidemii, z drugiej chęć zapewnienia dzieciakom odpowiedniej dawki ruchu nawet w te dni, kiedy nie możemy lub nie chce nam się wychodzić z domu choćby na okoliczny plac zabaw. Nasze dzieciaki, jak większość dzieci zresztą, uwielbiają spędzać czas na placu zabaw. Za każdym razem próba opuszczenia placu zabaw kończy się okrzykami niezadowolenia i buntem. 

Prawda jest niestety taka, że nie codziennie mamy czas spędzać z dziećmi długie godziny na placu zabaw. Niestety urlop macierzyński nie trwa wiecznie, a połączenie prowadzenia własnego biznesu z pracą na etacie, prowadzeniem bloga i opieką nad dwójką maluchów wymaga organizacji.

Bawiąc się na placu zabaw przy domu zawsze mamy dzieci na oku, a przy okazji możemy zająć się swoimi sprawami, co jak dla nas jest ogromnym plusem.

Figelo_domowy_plac_zabaw

Co to jest Figelo?

Przeglądając różne oferty placów zabaw natrafiliśmy na stronę Figelo i to był początek naszej przygody z domowym placem zabaw. Zakochaliśmy się w Figelo od pierwszego wejrzenia – drewniany, solidnie wykonany plac zabaw, który można konfigurować na wiele sposobów. Wśród atrakcji znajdziemy m.in. drabinki, dwustronną zjeżdżalnię, która z jednej strony ma wyżłobione tory po których mogą zjeżdżać auta, ściankę wspinaczkową, huśtawkę i kółka gimnastyczne, co daje nieskończone możliwości zabawy. 

Figelo rośnie razem z dzieckiem

Figelo daje niesamowite możliwości konfiguracji. Do naszej dyspozycji dostajemy zestaw, który możemy zainstalować w domu na dwa sposoby.

Domowy plac zabaw dla maluchów

Pierwszy to wariant wolnostojący, który przeznaczony jest raczej dla młodszych dzieci. Konstrukcja tworzy trójkąt, co sprawia że wspinanie się jest bezpieczniejsze.  Leoś wspinał się na Figelo, gdy jeszcze nie umiał chodzić. Przerażona babcia obserwując jak na samej górze staje bez trzymanki, nie raz prawie dostała zawału, obawiając się, że kochany wnuczek spadnie i zrobi sobie krzywdę. Kąt nachylenia ścian w tej wersji tworzy na tyle bezpieczne miejsce do zabawy, że nawet gdyby maluch spadł, to nie zrobi sobie krzywdy, bo zjedzie po ściance jak na zjeżdżalni.

 Przykrywając Figelo płachtą, którą można dodatkowo dokupić, lub używając do tego zwykłego koca, czy prześcieradła, można zamienić Figelo w namiot-bazę, w którym dzieci uwielbiają się bawić. Półka przy zjeżdżalni świetnie sprawdza się do zabawy w sklep lub lodziarnię.

Warto dodać, szczególnie jeśli nie mamy wiele miejsca w domu, że Figelo bardzo łatwo i szybko się składa i zajmuje bardzo mało miejsca.

Figelo_domowy_plac_zabaw
Figelo_domowy_plac_zabaw
Figelo_domowy_plac_zabaw
Figelo_domowy_plac_zabaw

Plac zabaw dla większych dzieci

Drugą opcją na użytkowanie Figelo jest przymocowanie go do ściany za pośrednictwem specjalnego, dedykowanego uchwytu, który oczywiście zawarty jest w zestawie. Ten wariant jest przeznaczony dla troszeczkę starszych dzieci, ponieważ ścianki do wspinania są pod kątem 90 stopni, przez co wchodzenie na Figelo jest troszeczkę trudniejsze. W tym wariancie zyskujemy możliwość podwieszenia innych dodatkowych akcesoriów takie jak liny do wspinania się , hamak czy różne warianty huśtawek. W Tym przypadku praktycznie jesteśmy ograniczeni tylko swoją kreatywnością.

Figelo w wariancie przy ścianie ma jeszcze jeden wielki plus. Można je szybko i sprawnie złożyć, wtedy zyskujemy miejsce w pokoju, gdy dzieci z niego nie korzystają. Całość nie odstaje od ściany na więcej niż ok 20 cm.

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym by Figelo zagościło w naszym domu to możliwość powiększenia zestawu w momencie gdy nasze dzieci już zaczną z niego wyrastać. Prosty patent z dokładaniem „nóżek” pozwala podwyższyć zestaw o kilkanaście centymetrów co zapewni świetną zabawę także starszym dzieciom.

Figelo_domowy_plac_zabaw
Figelo_domowy_plac_zabaw
Figelo_domowy_plac_zabaw

Dlaczego zdecydowaliśmy się na plac zabaw w domu?

Początkowo w ogóle nie rozważaliśmy opcji domowego placu zabaw, ale po głębszej analizie stwierdziliśmy, że posiadanie placu zabaw w domu ma całkiem sporo plusów.

Wiele osób zapewne w tym miejscu może powiedzieć po co mi coś takiego skoro na każdym placu zabaw mam praktycznie te same atrakcje, co oferuje Figelo, a dodatkowo moje dziecko biega po dworze na świeżym powietrzu, a nie siedzi w czterech ścianach domu. A posiadając nawet najmniejszy ogródek można zainstalować taki plac pod domem.

Oczywiście są to dobre argumenty, jednak naszym zdaniem posiadanie takiego domowego placu zabaw w domu w niczym nie wyklucza, byśmy korzystali z placów zabaw na świeżym powietrzu jak zawsze.

Sami prowadząc w miarę możliwości aktywny tryb życia przy każdej wycieczce, jeśli to możliwe, zabieramy nasze pociechy na różne place zabaw, a Figelo, które stoi w domu jest tego świetnym uzupełnieniem.

Figelo sprawdza się w deszczowe, zimnie, wietrzne jesienne lub zimowe dni kiedy trudniej wyjść na plac zabaw na świeżym powietrzu. Jest niezastąpione, kiedy dzieciaki chorują i nie ma opcji, żeby wyjść na dwór. Nasze dzieci mogą wtedy rozładować swoje pokłady energii właśnie na Figelo.

Ponadto plac zabaw w domu nasze dzieci mają dostępne przez cały czas i kiedy tylko mają ochotę mogą się po nim wspinać nie absorbując nas. Często gdy nasze dzieci wstaną rano z łóżeczek swoje pierwsze kroki kierują właśnie na Figelo i jest to dla nich swego rodzaju poranna gimnastyka.

Taki domowy plac zabaw ma jeszcze jeden istotny plus. Częste ćwiczenia pomagają rozwijać dziecko ruchowo, fakt że w ich pobliżu przez cały dzień jest Figelo prowokuje dzieci do zabawy na nim.

Czy warto mieć plac zabaw w domu?

Początkowo mieliśmy obawy czy taki domowy plac zabaw spełni nasze oczekiwania, a  przede wszystkim czy na tyle spodoba się naszym dzieciom, by chciały z niego często korzystać.

Po kilku miesiącach użytkowania Figelo, wiemy że Figelo to była dobra decyzja. Nasze dzieci spędzają przy Figelo sporo czasu, nie oglądając się na aurę za oknem, a my rano możemy ze spokojem wypić ciepłą kawę. Maluchy poprzez ruch rozwijają swoją sprawność fizyczną, ale też nabierają pewności siebie wynajdując coraz to nowe zabawy. Figelo pozwala przełamać wiele lęków i oporów u małych dzieci.  Posiadanie Figelo w żaden sposób nie koliduje z odwiedzaniem tradycyjnych palców zabaw, na których nasze dzieci też świetnie się bawią.

Na koniec podrzucamy Wam jeszcze filmik, który świetnie pokazuje ile możliwości daje dzieciakom Figelo.

Tekst powstał w ramach współpracy z Figelo

addicted2travel
addicted2travel
Jesteśmy małżeństwem, które kocha podróże! Staramy się wyciskać z życia ile się da. Uwielbiamy odkrywać nowe miejsca - i te na drugim końcu świata i te zaraz za rogiem, zawsze z aparatem w ręku, by uchwycić w kadrze niesamowite miejsca i magiczne chwile.

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin