Albania i Macedonia. Co warto zobaczyć. Nasza trasa

Za 3 dni wyruszamy w trasę czas więc zakończyć relację z poprzedniego wyjazu. Przedstawiamy ostatnią część trasy po Albanii i Macedonii. albania-macedoniaPierwszym miastem w którym zatrzymujemy się w Albanii jest Gjirokaster – przepiękne miasto muzeum zwane często miastem białych dachów.

 

DSC_0374 Stąd udajemy się w kierunku Sarandy, gdzie spędzamy dwie noce. Po drodze zatrzymujemy się, żeby zobaczyć bałkański cud natury – błękitne oko Syri i Kalter.

W końcu przychodzi czas na odpoczynek – wyruszamy na poszukiwanie najładniejszych plaż Albanii (więcej znajdziesz tu i tu). Pierwszą na której się zatrzymujemy i spędzamy cały dzień jest Ksamil. Tutaj też wypożyczamy rower wodny i wypływamy na eksplorację sąsiednich wysp.

Następnego dnia kontynuujemy zwiedzanie albańskich plaż. Zatrzymujemy się w Himare oraz Dhermi, a następnie ruszamy dalej przez niesamowitą przełęcz Llogara.

Kolejnym punktem na naszej liście miejsc do zobaczenia w Albanii jest Berat – miasto tysiąca okien.

DSC_0125Z Beratu kierujemy się w stronę Macedonii. Granicę przekraczamy w okolicach miasta Pogradec. Mimo, że jest już późno zatrzymujemy się, żeby zobaczyć jedną z większych atrakcji Macedonii – Sveti Naum.

DSC_0350Rano zwiedzamy Ochryd położony malowniczo nad jeziorem Ochrydzkim. Tutaj nasza przygoda powoli dobiega końca. Ruszamy w kierunku domu.

Może zainteresują Cię inne wpisy?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin