wyspa_skye_gra
Wyspa Skye – gra planszowa ze szkockim motywem w tle
9 czerwca, 2019
Wyspa Sobieszewska – czyli Bałtyk z dala od tłumów.
13 czerwca, 2019

Biblioteczka Małego Podróżnika – Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata

Czy wiecie, że struś to rekordzista wśród ptaków pod wieloma względami? Jest najwyższy, najcięższy i najszybciej biegający ptak świata. Ptakiem o najkrótszym ogonie jest zaś kiwi mieszkający w Nowej Zelandii – nie ma go bowiem wcale. Posiada za to najlepszy węch ze wszystkich ptaków. Te i wiele innych ciekawostek znajdziecie w najnowszej książce Wydawnictwa Nasza Księgarnia – Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata.

Kolorowy album o ptakach

Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata, to przepięknie ilustrowany album o ptakach dla najmłodszych czytelników wydany w dużym formacie z twardą okładką. Na 32 stronach książki znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji na temat ptaków, które zaciekawią nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Dla małych i większych Czytelników

Mimo, że treści zawarte w książce przeznaczone są dla trochę starszych dzieci, to duże barwne obrazki przedstawiające ptaki, a także ich domki i jajka – zaciekawią też te młodsze, jak nasza Emi, która ma obecnie 1,5 roku.

Książka to świetna lektura dla rodziców i dziecka przed wycieczką, czy spacerem. Pomoże nam zwrócić większą uwagę na bogactwo ptasiego świata, które nas otacza. Spotkane po drodze ptaki odnajdujemy później na obrazkach w książce. Możemy też pobawić się na odwrót – najpierw zwrócić uwagę na jeden czy dwa wybrane gatunki ptaków przedstawione w książce, które wiemy, że możemy spotkać podczas spaceru i później pobawić się w poszukiwacza gołębi, wróbli czy kaczek. Jest to fajny sposób na urozmaicenie codziennych spacerów.

Starsze dzieci, a także dorośli (!) znajdą w książce całą masę informacji i ciekawostek na temat ptasiego świata, a przede wszystkim poznają wiele gatunków ptaków, żyjących na całym świecie, w różnych warunkach – zarówno w tropikalnych upałach, jak i arktycznych mrozach. Poznają różnorodność i piękno ptasiego świata.

Ciekawostki ze świata ptaków

Z książki dowiemy się między innymi co odróżnia ptaki od innych zwierząt, po co ptakom pióra i że dziób służy nie tylko do jedzenia.

Poznamy zwierzęta z różnych stron świata. Dowiemy się dlaczego niektóre ptaki wolą mieszkać w mieście oraz poznamy ptaki, które mieszkają na wsi – zarówno dziko, jak i razem z ludźmi w gospodarstwach.

Dowiemy się wiele na temat ptasich domków, są nawet wskazówki jak zbudować domek dla ptaków. Szkoda, że nie mieliśmy jeszcze tej książki podczas wycieczki do Ptasiego Raju na Wyspie Sobieszewskiej. Na drzewach było zawieszone wiele domków dla ptaków, które pokazywaliśmy Emilce, tłumacząc że tam mieszkają ptaszki. Z barwnymi ilustracjami zawartymi w książce byłoby Jej to łatwiej  przedstawić.

Książka to także encyklopedia wiedzy na temat pingwinów. Na dwóch stronach znajdziemy całą masę ciekawostek oraz mnóstwo ilustracji przedstawiających te ptaki.

To tylko część zagadnień z ptasiego świata, które porusza książka. Na poszczególnych stronach książki znajdują się zagadki i zadania dla dzieci, które dodatkowo zaciekawią małych Czytelników.

Podsumowanie

Czaple, kury i głuptaki to idealna pozycja dla Małych Podróżników, miłośników zwierząt i przyrody oraz dzieci, które są ciekawe świata i lubią dowiadywać się nowych faktów. Nadaje się zarówno dla młodszych dzieci, które skupiają się głównie na dużych, kolorowych obrazkach ptaków, jak i dla starszych dzieci, które naprawdę dużo się z tej książki dowiedzą.

Co najbardziej podoba nam się w książce:

  • Duży format
  • Piękne, barwne ilustracje
  • Masa ciekawostek na temat świata ptaków
  • Ciekawe zadania dla dzieci

[vc_message message_box_color=”turquoise”]Więcej recenzji ciekawych książek dla dzieci znajdziesz TU.[/vc_message]

addicted2travel
addicted2travel
Jesteśmy małżeństwem, które kocha podróże! Staramy się wyciskać z życia ile się da. Uwielbiamy odkrywać nowe miejsca - i te na drugim końcu świata i te zaraz za rogiem, zawsze z aparatem w ręku, by uchwycić w kadrze niesamowite miejsca i magiczne chwile.

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin