Nowa atrakcja na mapie Poznania – ścieżka w koronach drzew

W połowie kwietnia otwarta została nowa atrakcja na mapie Poznania –  kładka spacerowa w koronach drzew. Jest to dopiero druga tego typu atrakcja w Polsce. Ścieżka cieszy się dużą popularnością, szczególnie że otwarto ją zaraz po zdjęciu pierwszych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa i po wielu dniach siedzenia w domu, w końcu można było wyjść do lasu. Na pewno wpisze się ona na listę miejsc, które trzeba zobaczyć w Poznaniu.

250 metrów podniebnego spaceru w centrum Poznania

Kładka umieszczona jest na wysokości 13 metrów nad ziemią i ma długość 250 metrów. Gwarantuje nam to naprawdę przyjemną i wcale nie krótką przechadzkę wśród koron drzew. Na samej kładce umieszczono takie elementy infrastruktury jak ławeczki do odpoczynku czy toaleta. Niestety ze względu na panującą w Polsce sytuację związaną z pandemią na chwilę obecną nie możemy z nich korzystać. Na czas epidemii na kładce wprowadzono też ruch jednostronny.

Konstrukcja jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi, ponieważ  na całej jej długości nie uraczymy żadnych stopni. Nowa atrakcja Poznania jest zupełnie darmowa, co ucieszy oszczędnych z natury Poznaniaków 😉

ścieżka w koronach drzew w Poznaniuścieżka w koronach drzew w Poznaniuścieżka w koronach drzew w Poznaniuścieżka w koronach drzew w Poznaniuścieżka w koronach drzew w Poznaniuścieżka w koronach drzew w Poznaniuścieżka w koronach drzew w Poznaniuścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Ścieżka w koronach drzew – jak dojechać?

Ścieżka w koronach drzew położona jest bardzo blisko „Nowego Zoo”, na terenie nadleśnictwa Antoninek. Teren ten bezpośrednio graniczy z poznańska Maltą. Najłatwiej dostać się tutaj od strony ulicy Czekalskie, gdzie można zostawić samochód i udać się na spacer w stronę kładki. Możemy też zaparkować na parkingu przy ul. Krańcowej i dalej dojść do kładki. Jeśli nie chcemy zbytnio nadkładać drogi to polecamy zostawić auto możliwie jak najbliżej ulicy Mogileńskiej, skąd leśną ścieżką dotrzemy pod kładkę w kilka minut. Oczywiście dotrzeć tutaj można także komunikacja miejską – np.  tramwajami nr 6 oraz 8 lub autobusem numer 184 wysiadając na przystanku „Krancowa I”.

Spacer doliną Szklarki

Spacer pośród koron drzew to ciekawa propozycja na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo, jeśli lubimy spacery po lesie, wybierając się na ścieżkę w koronach drzew, możemy połączyć wycieczkę ze spacerem doliną rzeki Szklarka, gdzie obiekt się znajduje. Gwarantuje nam to fajne spędzenie dnia na łonie natury.

ścieżka w koronach drzew w Poznaniuścieżka w koronach drzew w Poznaniuścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Może zainteresują Cię inne wpisy o Wielkopolsce?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Szukasz pomysłu na wycieczki po Wielkopolsce? Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin