weekend_w_wielkopolsce
Spływ pontonem po Warcie – idealny pomysł na weekend w Wielkopolsce
23 lipca, 2020
wielkopolska_na_weekend
Wielkopolska na weekend – 23 powody by odwiedzić Pyzdry i okolice
17 sierpnia, 2020

Rodzinne gry planszowe z motywem podróżniczym w tle

Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam cztery ciekawe rodzinne gry planszowe z motywem podróżniczym w tle, które jednocześnie świetnie nadają się do wzięcia w podróż. Gry z powodu swoich w miarę kompaktowych rozmiarów bez problemu zmieszczą się w każdym plecaku, czy walizce.

Gejsze

Gejsze – gra wydane przez Naszą Księgarnię, to bardzo ciekawa i wciągająca gra karciana. Jest to gra dla dwóch osób w wieku od 10 lat. Rozgrywka jest szybka i zajmuje około 20 minut.

W niewielkim, ładnie zaprojektowanym pudełku znajdziemy 7 kart gejsz, 21 kart podarków oraz żetony. Na uwagę zwraca wykonanie kart, które są ozdobione przepięknymi grafikami, co zdecydowanie dopełnia klimatu gry.

Gra polega na tym, że obdarowujemy gejsze prezentami. Robimy to za pomocą jednej z czterech możliwych akcji. Każda z gejsz ma przypisaną liczbę punktów. Gracz, który obdarował daną gejszę większą ilością prezentów – zdobywa jej przychylność.

Wygrywa ten gracz który jako pierwszy zdobędzie 11 punktów lub uzyska przychylność czterech gejsz.

Sama rozgrywka jest bardzo szybka. Niestety w grze występuje duża losowość. Jeśli nam się poszczęści i dostaniemy lepsze karty podarków to przez całą rozgrywkę będziemy mieć łatwiej zdobyć przychylność gejsz. Dużo zależy również od ruchów przeciwnika, dlatego ciężko jest wytyczyć jedną swoją strategie prowadzącą do zwycięstwa. Mimo losowości gra należy do gatunku nieskomplikowanych lecz przyjemnych i łatwych do zrozumienia. Odnajdą się w niej zarówno bardziej zaawansowani gracze jak i ci którzy dopiero rozpoczynaj swoją przygodę z planszówkami.

 

Spacer po Burano

Burano to włoska wyspa położona na Lagunie Weneckiej i to właśnie tutaj toczy się akcja gry.

Spacer po Burano to gra dla 1-4 graczy w wieku od 10 lat. Rozgrywka zajmuje około pół godziny.

Gra przy pierwszym kontakcie może troszkę nas przytłoczyć, w szczególności po zerknięciu na instrukcję, która jak na tak małą grę jest naprawdę dość złożona. Jednak już przy samej rozgrywce wszystko jest jasne i oczywiste.

Wykonanie gry jest naprawdę na wysokim poziomie. Gra jest kolorowa i mimo wielu komponentów dopracowana w każdym calu.

Naszym zadaniem jest wybudowanie pięciu kamienic w Burano. Dokonać tego możemy poprzez dobieranie, kupowanie potrzebnych nam kart.

W grze praktycznie nie występuje negatywna interakcja między graczami, co dla niektórych może być minusem.

Sama gra jest ciekawa i wciągająca. Daje dużo satysfakcji z rozgrywki. Bardzo cieszy sposób punktacji, który jest bardzo rozbudowany, przez co nie zawsze przed końcem gry wiadomo kto jest bliższy zwycięstwa.

Podsumowując gra zdecydowanie klimatyczna i spodoba się przede wszystkim fanom włoskich klimatów, ale nie tylko. Jest to dobra gra dla osób lubiących stosunkowo krótkie gry, w których nie będziemy toczyć epickich pojedynków i wielogodzinnych walk. Tytuł godny polecenia zarówno dla starszych jak i trochę młodszych graczy.

 

 

Boarding

W grze boarding przenosimy się na pokład samolotu. Naszym celem jest właściwe rozlokowanie pasażerów w samolocie. System uległ awarii i załoga musi to zrobić sama. Wszystko wydaje się proste, jednak nie do końca. Pasażerowie mają swoje preferencje na temat tego kto z kim chce siedzieć i to właśnie naszym zadaniem jest ich odpowiednie rozmieszczenie na pokładzie.

Boarding to bardzo ciekawa gra logiczna dla 1-4 osób w wieku od 10 lat.

Mechanika gry jest prosta. Każdy gracz otrzymuje planszetkę samolotu, gdzie umieszczać będzie pasażerów. Rozgrywka oparta jest o dobieranie kart pasażerów. Wygrywa gracz, który na koniec gry uzyskał największą liczbę punktów, a co za tym idzie najlepiej rozmieścił wszystkich pasażerów.

Co do wykonania nie można mieć większych zastrzeżeń, poza tym że dla niektórych same grafiki są za spokojne i kompletnie nie oddają tego co obiecuje nam kolorowe, krzykliwe pudełko. Jednak sama rozgrywka jest na tyle interesująca, że po chwili nikt nie zwraca uwagi na mało efektowne grafiki. Wielbiciele gier logicznych na pewno doskonale się odnajdą w grze „Boarding”. Gra jest wciągająca i naprawdę warto po nią sięgnąć.

Potęga słowa

Gry słowne od zawsze cieszyły się dużo popularnością. Każdy z nas chyba choć raz w życiu grał w  Scrabble. Ostatnio do rodziny gier słownych dołączyła „Potęga słowa” Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Jest to  świetna gra słowną, którą wyróżnia to, że motywem przewodnim gry jest zdobycie dominacji nad światem. Odbywa się to przez tworzenie coraz to nowych słów i zdobywaniu kolejnych punktów.

Gra dopracowana jest bardzo dobrze, a świetnie wydane karty, żetony i planszetki tylko uprzyjemniają rozgrywkę.

Nas urzekła  niewątpliwie tym że każda karta literki przedstawia motyw ze świata np.: „A” to Akropol, „W” to Wielki Mur Chiński – to tylko niektóre z przykładów. Dzięki takiemu wpleceniu motywów podróżniczych gra zyskuje dodatkowy aspekt edukacyjny.

Sama rozgrywka jest bardzo ciekawa, a poszczególne rundy nie przeciągają się tutaj w nieskończoność, jak to nieraz bywa w tego typu grach.

Plusem gry jest to, że występuję negatywna interakcja (można podbierać sobie literki), co bardzo uatrakcyjna przebieg gry.

Gra Potęga Słowa przeznaczona dla jest dla 2-4 graczy w wieku od 10 lat, a rozgrywka zajmuje około 30 minut. Jest to świetna gra rodzinna, która łączy w sobie rozrywkę z przyjemną formą edukacji.

Instrukcja jest bardzo przejrzyście napisana i już po jednym przeczytaniu wszystkie zasady są jasne. Jeśli więc szukasz gry słownej, to warto zwrócić uwagę na „Potęgę słowa”. Jest to na pewno wyróżniający się tytuł z tej kategorii gier, który każdemu graczowi niezależnie od wieku da mnóstwo frajdy z rozgrywki.

 

addicted2travel
addicted2travel
Jesteśmy małżeństwem, które kocha podróże! Staramy się wyciskać z życia ile się da. Uwielbiamy odkrywać nowe miejsca - i te na drugim końcu świata i te zaraz za rogiem, zawsze z aparatem w ręku, by uchwycić w kadrze niesamowite miejsca i magiczne chwile.

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin