Co_warto_zobaczyc_w_Wielkopolsce
Co warto zobaczyć w Wielkopolsce? 10 niesamowitych miejsc, o których być może nie miałeś pojęcia.
2 lipca, 2021
Łaka_gra_planszowa
Łąka – rodzinna gra planszowa z podróżnyczym motywem
7 września, 2021

Ciekawe książki dla dzieci – nowości w dziecięcej biblioteczce #8

Ostatnie dwa tygodnie przesiedzieliśmy w domu, bo Emi złapała ospę. Ciężki, to był czas, kiedy nie można wyjść z domu, pojechać na wycieczkę, czy wskoczyć do basenu, gdy za oknem lato w pełni. Na szczęście nasza domowa biblioteczka pęka w szwach, znajduje się w niej wiele ciekawych książek dla dzieci i mocno ratuje nas w takich ciężkich chwilach. Sporo nowości się w niej uzbierało w ostatnim czasie. Wśród nich są kontynuacje lubianych przez nasze dzieci serii: Feluś i Gucio, Lenendy Polskie oraz Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka.

Legendy Polskie. Smok wawelski, Kwiat paproci

Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam książki dla dzieci z serii “Legendy Polskie”, którą objęliśmy swoim patronatem. Dziś chcielibyśmy przedstawić kolejne dwa tytuły tych kartonowych rymowanej- Smok Wawelski oraz Kwiat Paproci. Książki są pięknie ilustrowane i pisane rymem. Nie są to tradycyjne wersje legend, jakie znamy, ale ich modyfikacje dla dzieci. Książki napisane są z humorem i odczarowują, często mroczne polskie legendy.
legendy_polskie_smok_wawelski
Smok wawelski okazuje się całkiem przyjaznym stworzeniem, który jeździ na hulajnodze, skacze na skakance i bardzo kocha swoją babcię.
legendy_polskie_smok_wawelski
legendy_polskie_smok_wawelski
legendy_polskie_smok_wawelski
Również ciekawie została przedstawiona legenda o kwiecie paproci, który zakwita tylko na pół minutki w Noc Sobótki. Na tego, kto go znajdzie czekają skarby. Wielu śmiałków próbowało odnaleźć kwiat paproci, jednak nikomu się nie udało. Znalazł go pewien niepozorny mały Tadek. Kwiat obiecuje mu pałac, klejnoty i inne skarby. Otrzyma to wszystko pod warunkiem, że z nikim się nie podzieli. Tadek grzecznie dziękuje za skarby, których nie może dzielić z bliskimi, mówiąc, że woli psocić z bratem.
legendy_polskie_kwiat_paproci
legendy_polskie_kwiat_paproci
legendy_polskie_kwiat_paproci
Seria Legendy polskie od Wydawnictwa Mamania jest naprawdę pięknie wydana. Humorystyczne historyjki opowiedziane rymem i piękne ilustracje sprawiają, że dzieci często po nie sięgają. U nas czytane były wielokrotnie, a dzieci marzą o wyjeździe do Krakowa, żeby zobaczyć Smoka Wawelskiego (do tej pory ze szlaku legend polskich udało nam się zobaczyć poznańskie koziołki i syrenkę warszawską).

Kocie ścieżki. Japonia

 Razem z japońskim kotem Koturo wyruszamy w niezwykłą podróż, podczas której poznamy Japonię, jej kulturę i zwyczaje, a nawet nauczymy się podstawowych zwrotów w języku japońskim! Naszym dzieciom najbardziej spodobał się fragment o makakach kąpiących się w gorących źródłach na wyspie Hokkaido. Książka jest przepięknie ilustrowana, a jej lektura sprawiła, że nasze marzenia o podróży do kraju kwitnącej wiśni wezbrały na sile. To taka książka, że czytasz i chcesz tam pojechać! Z niecierpliwością czekamy na kolejną część, która zabierze nas do Skandynawii.
Kocie_sciezki_japonia
Kocie_sciezki_japonia
Kocie_sciezki_japonia

W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami

To bardzo fajna ilustrowana polsko-angielska encyklopedia dla dzieci z okienkami. Na sześciu rozkładówkach znajdziemy ponad 200 słówek i aż 50 okienek, które stanowią dodatkową atrakcję dla dzieci. Dzięki tej książce dzieci poznają świat i uczą się angielskich słówek związanych z domem i rodziną, poznają też budowę ciała. Książka jest kartonowa, więc nadaje się również dla młodszych dzieci, ładnie ilustrowana, a okienka robią robotę, bo dodatkowo zachęcają dzieci do nauki przez zabawę.
 
W_domu_moja_pierwsza_encyklopedia_polsko_angielska
W_domu_moja_pierwsza_encyklopedia_polsko_angielska
W_domu_moja_pierwsza_encyklopedia_polsko_angielska

Feluś i Gucio poznają zawody

To kolejna część przygód Felusia i jego przytulanki Gucia. Nasze dzieci bardzo lubią te książki, z niecierpliwością czekaliśmy więc na najnowszą część! Razem z Felusiem i Guciem dzieci poznają zawody, takie jak m.in. weterynarz, kucharz, lekarz, budowniczy, czy fryzjer i dowiadują się czym zajmują się osoby wykonujące poszczególne zawody. Dla Emilki największym zaskoczeniem było to, że u fryzjera można pofarbować sobie włosy, a jeszcze większym, gdy dowiedziała się, że mama też farbuje włosy u pani fryzjerki.
Felus_i_gucio
Felus_i_gucio
Felus_i_gucio

Atlas oceanicznych przygód

Książka jest pięknie wydana w wielkim formacie i bogato ilustrowana. Dzięki temu atlasowi zwiedzimy świat z perspektywy oceanów. Książka podzielona jest na 5 części – każda dotyczy innego oceanu – Spokojnego, Atlantyckiego, Indyjskiego, Południowego oraz Arktycznego. W książce znajdziemy całą masę ciekawostek. Dowiemy się z niej, m.in. że największy gatunek żółwia – żółw skórzasty, waży nawet do 700kg, na Karaibach żyją latające ryby, a niektóre piękne białe plaże powstały z rybiej kupy.
atlas_oceanicznych_przygod
atlas_oceanicznych_przygod
atlas_oceanicznych_przygod

Bocian z łąki. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka

Seria książek Tuli Tuli opowiada… to jedne z ulubionych książek naszych dzieci. Dwie poprzednie książki – o żółwiku Pikinie oraz o jeżykach Tyci i Tuptusiu, są u nas czytane niemal codziennie i działają magicznie, bo nasze dzieci przy nich usypiają! Z niecierpliwością czekaliśmy więc na kolejną część. I oto pojawiła się książka o przygodach Bociana Kuby i jego rodzeństwa. Książka opowiada o życiu bocianiej rodziny i czytając o ich codziennych przygodach poznajemy całą masę faktów z życia tych ptaków. Historia zaczyna się w momencie, gdy bocian Bolek wraca z ciepłych krajów, a następnie poznaje Malwinę, która przyjmuje zaproszenie do jego gniazda. Za chwilę z jajek wyklują się 3 małe bociany – to właśnie Kuba i jego rodzeństwo. Fabuła książki jest wciągająca i przemyca mnóstwo wiedzy na temat życia bocianów. Książka jest pięknie ilustrowana, a kartonowe strony sprawiają, że nadaje się już dla najmłodszych dzieci.
Tuli_tuli_opowiada_kto_gdzie_mieszka_bocian
Tuli_tuli_opowiada_kto_gdzie_mieszka_bocian
Tuli_tuli_opowiada_kto_gdzie_mieszka_bocian
Tuli_tuli_opowiada_kto_gdzie_mieszka_bocian

Jak to działa? Sport

Ta bogato ilustrowana książka zabiera nas w niezwykły świat sportu. Dowiemy się z niej m.in po co nam sport, co się dzieje kiedy ćwiczymy, zajrzymy do sklepu sportowego i  poznamy całą masę sportów, od piłki nożnej, przez tenis stołowy i kolarstwo, po sporty walki takie jak judo czy muai thai. Poznamy też inspirujące osoby sportu, takie jak Michael Jordan, czy Lionel Messi. W książce znajdziemy całą masę ciekawostek. Super, że wychodzą takie książki, bo pozwala to zainteresować dzieci sportem. W książce pojawia się sporo różnych dyscyplin, które być może dzieciaki będą chciały w przyszłości poznać bliżej. U nas póki co najbardziej na topie są rowery🙂 Poza tym, dzięki takim książkom, od najmłodszych lat dzieciaki są uświadamiane o korzyściach płynących z uprawiania sportu. I to jest cudowne!
Jak_to_dziala_sport
Jak_to_dziala_sport
Jak_to_dziala_sport

Zog

Zog to kolejna książka autorstwa Donaldson & Scheffler, które dzieci uwielbiają. My po raz pierwszy z tym duetem spotkaliśmy się w Panu Patyku. Nasze dzieci kochają tą książkę – szczególnie Leon, który często bawi się patykami i tworzy z nich patykową rodzinę. Książki są humorystyczne, pisane rymem, przez co fajnie się je czyta.
Najnowsza książka opowiada o perypetiach młodego smoka Zoga, który pilnie się uczy w szkole prowadzonej przez Panią Szpon. Zog stara się bardzo, jednak często zdarzają mu się jakieś wtopy. Na szczęście wtedy, z pomocą przychodzi mu pewna dziewczynka, która opatruje jego rany. Na czwartym roku smoki uczą się jak porwać księżniczkę. Kiedy smokowi już wydaje się, że nie jest w stanie sprostać temu zadaniu, na pomoc znów rusza  dziewczynka, która okazuje się być księżniczką…
Książka pokazuje, że każdy może zostać kim chce. Księżniczka, zrzuca suknię z falbanami i woli zostać lekarką i nieść pomoc. Kim zostanie Zog? Przeczytajcie i dowiedzcie się sami.
Zog
Zog
Zog

Alaantkowe BLW. Sezonowe

 
To już kolejna część naszej ulubionej książki z przepisami dla dzieci i dla całej rodziny. Z alaantkowych przepisów korzystamy niemal codziennie. Kultowym już “daniem” na wycieczki są naleśniki bananowe, które nasze dzieci pochłaniają w mgnieniu oka.
Dlaczego tak lubimy alaantkowe książki?
Znajdziemy w nich mnóstwo przepisów na zdrowe i smaczne dania dla dzieci, takie które nie zawierają cukru, a przemycają sporo warzyw i owoców. Są one łatwe w przygotowaniu, dzięki temu sięgamy po nie niemal codziennie, a dzieciaki często gotują z nami.
 
Najnowsza książka podzielona jest na pory roku. Znajdziemy w niej ponad 100 przepisów na dania sezonowe. Wypróbowaliśmy już kilka i jak najbardziej polecamy! Jeśli chcecie, żeby Wasze dzieciaki jadły zdrowo i nie lubicie monotonii w kuchni, to zapoznajcie się koniecznie z alaantkowymi książkami.
Alaantkowe_blw_sezonowo
Alaantkowe_blw_sezonowo
Alaantkowe_blw_sezonowo

Wytęż wzrok – gra

Wytęż wzrok, to ciekawa gra dla najmłodszych, która uczy kształtów i kolorów oraz ćwiczy refleks i spostrzegawczość. Na 48 kartach znajdziemy ilustracje z bohaterami znanej i lubianej dzieciom książki “Rok w przedszkolu”. Karty są dwustronne – na jednej jest ilustracja, na drugiej kształt lub kolor, jaki należy znaleźć na ilustracji drugiej karty. Kto wykaże się szybkością i spostrzegawczością i jako pierwszy wskaże na ilustracji przedmiot o danym kształcie, czy kolorze – zdobywa daną kartę. Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy. Na pudełku jest podane, że nadaje się dla dzieci od 5 roku życia, jednak nasza 3-letnia Emilka bez problemu odnajduje na obrazkach kształty i kolory. Rozgrywka jest krótka i trwa około 15 minut.
wytez_wzrok_gra
wytez_wzrok_gra
wytez_wzrok_gra
addicted2travel
addicted2travel
Jesteśmy małżeństwem, które kocha podróże! Staramy się wyciskać z życia ile się da. Uwielbiamy odkrywać nowe miejsca - i te na drugim końcu świata i te zaraz za rogiem, zawsze z aparatem w ręku, by uchwycić w kadrze niesamowite miejsca i magiczne chwile.

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin