gry_dla_dzieci
W co grać z dziećmi? – nasze nowości na półce z grami dla dzieci
23 lutego, 2021
spacer_w_poznaniu
Pałac w Radojewie, stary cmentarz, ruiny i kwitnące ranniki – idealne miejsce na wiosenny spacer w Poznaniu
19 marca, 2021

Książki dla dzieci. Nowości w dziecięcej biblioteczce #6 – zima 2020/21.

ksiazki_dla_dzieci
Tak, jak pisaliśmy ostatnio, z różnych względów, niekoniecznie zależnych od nas, zimą sporo czasu przesiedzieliśmy w domu. Ratunkiem w tej sytuacji były gry i książki dla dzieci oraz domowy plac zabaw Figelo. Książek dla dzieci mamy całą masę i ciągle ich przybywa. Dziś chcielibyśmy Wam przedstawić kolejne ciekawe nowości w dziecięcej biblioteczce. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu coś dla swoich pociech. Tym bardziej, że niedługo Wielkanoc, a książka to zawsze super prezent.
 
Usiądźcie wygodnie z filiżanką kawy i zobaczcie jakie super pozycje zamieszkały w naszej biblioteczce dziecięcej w ciągu ostatnich paru miesięcy. Znajdzie się coś dla miłośników koni, dinozaurów, wyszukiwanek, oraz detektywistycznych zagadek. Z naszych książkowych nowości dowiemy się skąd się wzięły koziołki w poznańskim ratuszu i syrenka nad Wisłą, dlaczego flądra jest płaska, a toruńskie pierniki takie smaczne. Wreszcie dowiemy się też tego, że dzieci nie kupuje się na promocji w markecie, ani nie zamawia przez Allegro, a żeby powstało dziecko to rodzice przytulają się na golasa i sprawia im to przyjemność. Przeprowadzimy śledztwo w poszukiwaniu chemicznych pierwiastków w naszym najbliższym otoczeniu oraz zabierzemy Was na wycieczkę do dżungli i na wieś. Poćwiczymy też wymowę głoski “s”, a przy okazji dowiemy się co zrobić, gdy się zgubimy. Gotowi?
ksiazki_dla_dzieci

Legendy Polskie

Legendy polskie to nowa seria kartonowych, pięknie ilustrowanych książek dla dzieci, której mamy zaszczyt patronować. Dowcipne rymy, które łatwo wpadają w ucho wprowadzają małych czytelników w świat legend, smoków, bajkowych stworów. Nasze dzieci je uwielbiają i chcą czytać codziennie.
 
Do tej pory ukazały się cztery książki z serii:
ksiazki_dla_dzieci
ksiazki_dla_dzieci

Poznańskie koziołki

Z rymowanej legendy dowiemy się, że w Poznaniu mieszkały dwa bardzo psotne koziołki. Mieszkańcy mieli już serdecznie dość ich wybryków i chcieli je złapać. Koziołki jednak nie dały się i uciekły na wieżę ratusza, gdzie siedzą do dziś. Ta legenda jest nam szczególnie bliska, bo pochodzimy z Poznania. Postanowiliśmy zrobić dzieciakom niespodziankę i zabraliśmy je na wycieczkę po Poznaniu w poszukiwaniu poznańskich koziołków. Radość dzieci była ogromna, gdy udało nam się znaleźć koziołki w kilku miejscach w Poznaniu. A i nam bardzo spodobała się taka forma podróżowania – w poszukiwaniu motywów z dziecięcych bajek.
ksiazki_dla_dzieci
ksiazki_dla_dzieci
poznanskie_koziolki

Syrenka warszawska

Tu gdzie teraz jest Warszawa, kiedyś znajdowała wieś, którą odwiedzały dziwne stwory. Zaglądała tu też syrena, która zachwyciła swoim śpiewem mieszkańców. Śpiewała tak pięknie, że ludzie postanowili ją złapać, bo chcieli mieć jej śpiew na wyłączność. Syrena w porę się zorientowała i schowała się w Wiśle, gdzie przesiedziała wiele lat. Kiedy w końcu zdecydowała się ponownie wypłynąć na powierzchnię, okazało się, że po wiosce, którą znała nie ma śladu. Wioska zamieniła się w głośne, pełne pośpiechu i wrzawy miasto. Kiedy syrena to ujrzała, skamieniała ze zdziwienia i do tej pory jej posąg możemy spotkać nad Wisłą.
ksiazki_dla_dzieci
ksiazki_dla_dzieci
ksiazki_dla_dzieci

Toruńskie pierniki

W Toruniu mieszka wieku piekarzy, wśród nich biedny Edek. Chłopiec codziennie piecze setki pierników, ale rano nie ma po nich śladu, bo Edek karmi nim wszystkie potrzebujące stworzenia. Pewnego dnia ogłoszono, że do miasta zawita król i ogłoszono konkurs na najlepszy wypiek. Najlepszego piekarza król miał nagrodzić skarbem, więc wszyscy robili co w ich mocy by zachwycić króla. Edek w tym czasie skupił się na potrzebach innych. W podziękowaniu pszczoły poradziły mu, by do pierników dodał miodu. I rzeczywiście, król docenił wypiek Edka i chłopak już nigdy nie żył w biedzie, a wieść o toruńskich piernikach rozniosła się po świecie.
 
ksiazki_dla_dzieci
ksiazki_dla_dzieci
ksiazki_dla_dzieci

Bałtycka flądra

Dawno temu żyła sobie gdzieś na dnie Bałtyku przemądrzała flądra. Dogryzała innym rybom i nie była zbyt lubiana. Rozgniewało to Neptuna, władcę mórz i postanowił zrobić z tym porządek. Zesłał z nieba pioruny i od tej pory wszystkie flądry są płaskie jak naleśnik.
ksiazki_dla_dzieci
ksiazki_dla_dzieci
ksiazki_dla_dzieci

Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż

Czy jest tu ktoś, kto nie zna Walliego? Gdzie jest Wally to seria kultowych wręcz wyszukiwanek. W najnowszej części, razem z Wallym wyruszamy w fantastyczną podróż do krainy magii, smoków i goblinów, krasnoludów i olbrzymów. Zadaniem Wally’ego jest odnalezienie dwunastu zaginionych zwojów czarodzieja Białobrodego.
Na 12 barwnych rozkładówkach znajdziemy wyszukiwanki, na których orpócz Walliego i zaginionych zwojów, musimy odnaleźć Jego przyjaciół oraz kilka należących do nich przedmiotów- aparat Wendy, lornetkę Oldawa, klucz Walliego i psią kość.
 
To jednak nie wszystko, na każdej rozkładówce ukrył się jeden z 25 tropicieli Walliego. Każdy z nich pojawia się tylko raz podczas całej podróży, więc to nie lada wyzwanie. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak odnalezienie tajemniczej postaci, która pojawia się na każdej stronie. Gdy już uda nam się wyszukać wszystkie postaci i zaginione przedmioty, na ostatnich stronach czeka na nas cała masa dodatkowych zadań do każdej rozkładówki – razem setki dodatkowych rzeczy do odnalezienia!
 
Gdzie jest Wally. Fantastyczna Podróż, to książka, która zapewni wiele godzin emocjonującej zabawy zarówno tym małym, jak i tym dużym.
gdzie_jest_wally
gdzie_jest_wally
gdzie_jest_wally
gdzie_jest_wally

Jano i Wito. Ekspres na stacji

 
Większość z Was kojarzy zapewne Jana i Wita z książeczkami dźwiękonaśladowczymi dla maluchów. O zupełnie nowej odsłonie książek o przygodach dwóch braci, tym razem skierowanej do starszych dzieci, pisaliśmy Wam w ostatnim wpisie. Dosłownie na dniach ukazała się kolejna część przygód Jana i Wita. Musimy Wam powiedzieć, że uwielbiamy tę nową odsłonę! Uwielbiamy ją z kilku powodów:
Po pierwsze w każdej części dzieci ćwiczą mówienie jakiejś głoski. W najnowszej części – Ekspres na stacji, dzieci uczą się mówić “s”.
Po drugie – w tekst wplecione są obrazki, więc dziecko aktywnie uczestniczy w czytaniu. Na obrazkach tych przedstawione są wyrazy zawierające głoskę “s”, więc dziecko ćwiczy przy tym jej wymowę.
Po trzecie – fabuła nie dość, że jest bardzo ciekawa, to jeszcze porusza ważne dla dzieci kwestie. Tym razem Jano i Wito wybrali się z rodzicami w podróż i zgubili się na dworcu. Mali czytelnicy przeżywają emocje razem z chłopcami, a jednocześnie dowiadują się co zrobić w takim przypadku.
Uwielbiamy, uwielbiamy i jeszcze raz uwielbiamy i nie możemy się doczekać kolejnych części!
Jano_i_Wito_Ekspres_na_stacji

Jest chemia. Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w domu.

W świat pierwiastków zabiera nas detektyw naukowy Sherlock Holm oraz jego pomocnicy – Ratley i Hattie. Razem z nimi na ponad 60 stronach książki będziemy prowadzić chemiczne śledztwo, badając materię która nas otacza. Świat chemii będziemy odkrywać tropiąc pierwiastki w naszym domu, robiąc eksperymenty, rozwiązując zagadki i śledząc przygody bohaterów atomowych komiksów.
 
Już na pierwszych stronach książki dowiemy się, że wszystko na tym świecie zbudowane jest z maciupeńkich klocków, które nazywają się pierwiastkami. Niektóre z nich występują w naturze, a inne zostały stworzone przez człowieka i występują tylko w laboratoriach. Poznamy też budowę atomu i wytworzymy minibłyskawicę.
 
Śledztwo prowadzone z detektywem Holmsem sięga czasów, gdy na świecie nie było niczego. Później poznajemy podejrzanych, których będziemy tropić – 118 pierwiastków, uszeregowanych w specjalnej tabeli według masy i wielkości. W ten sposób dowiadujemy się czym jest układ okresowy pierwiastków.
 
Na kolejnych stronach książki poznajemy poszczególne pierwiastki. Dowiemy się jak wyglądają, czy są niebezpieczne i jaką mają supermoc. Zajmiemy się też tropieniem ich w najbliższym nam otoczeniu
 
Książka w sposób przyjazny, zabawny, interesujący i przede wszystkim przystępny przedstawia zagadnienia na pozór trudne i nudne. Zainteresuje nie tylko starsze dzieci, ale i dorosłych.

Opowiem Ci mamo co robią konie

Ta książka to zdecydowanie must-have dla wszystkich miłośników koni! Jest pięknie ilustrowana i skrywa na swoich stronach niesamowitą ilość wiedzy! Dowiecie się z niej wszystkiego co jest związane z końmi, m.in.:
A to tylko namiastka tego, co znajdziemy w książce! Oprócz pięknych i bardzo szczegółowych ilustracji oraz olbrzymiej dawki wiedzy książka skrywa całą masę zabaw i zagadek, dzięki którym dzieciaki jeszcze bardziej pokochają tę książkę! A tak jeszcze na marginesie powiemy Wam, że informacje są tak szczegółowe, że sami się z tej książki masę dowiedzieliśmy.
Jeśli chcecie się dowiedzieć jak wygląda koń tarantowaty albo siwy w hreczke, czy cwał jest szybszy od galopu, co to jest czaprak i czyim dzieckiem jest zebryna to konie.
opowiem_ci_mamo_co_robia_konie
opowiem_ci_mamo_co_robia_konie
opowiem_ci_mamo_co_robia_konie

Horror, czyli skąd się biorą dzieci

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o książce Grzegorza Kaspedke “Tylko bez całowania”
Tym razem czas na kolejną część przygód Pani Miłki i jej podopiecznych – przedszkolaków. Najnowsza książka traktuje o ważnym temacie jakim jest seksualność i rozmnażanie. Wszystko przybrane w trzymającą w napięciu fabułę, opowiedziane przez pryzmat dziecięcych wyobrażeń. Książka trzyma w napięciu od samego początku, a temat rozmnażania jest świetnie wpleciony w rozgrywającą się akcję i również przedstawiony z perspektywy przedszkolaków. Książka napisana jest w sposób lekki, dowcipny i przystępny dla dzieci, a lekturę dodatkowo umilają kolorowe ilustracje.
.
horror_czyli-skad_sie_biora_dzieci
horror_czyli-skad_sie_biora_dzieci
horror_czyli-skad_sie_biora_dzieci
horror_czyli-skad_sie_biora_dzieci

Absolutnie fantastyczne dinozabawy

Ta książka to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów dinozaurów oraz zadań, zagadek, kolorowanek. Na ponad 100 stronach znajdziecie tam gry i zadania do rozwiązania, pokolorowania i narysowania i wszystkie dotyczą dinozaurów. Stegozaury, spinozaury, pterozaury, tyranozaury, triceratopsy – wszystkie je tam znajdziecie.
 
absoultnie_fantastyczne_dinozabawy
absoultnie_fantastyczne_dinozabawy
absoultnie_fantastyczne_dinozabawy

Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka mazurskiej mumii

Zagadka mazurskiej mumii to kolejna część przygód trójki młodych detektywów oraz ich szczura Sherlocka. Przenosimy się w sam środek mazurskich lasów, gdzie znajduje się najprawdziwsza piramida. Podczas jej eksploracji dzieci odkrywają mumię, która na szyi ma zawieszony medalion. Wieczorem okazuje się, że medalion został skradziony. Czy małym detektywom uda się rozwikłać zagadkę zaginionego medalionu?
 
Książka jest świetnie napisana, trzyma w napięciu, a ilustracje umilają lekturę młodym czytelnikom. Książka łączy przygodę, kryminalną zagadkę oraz przedstawia ciekawe informacje. Dodatkowo młody czytelnik może aktywnie uczestniczyć w śledztwie bo w książce co jakiś czas pojawiają się pytania. Sprawdzają one spostrzegawczość  dzieci oraz umiejętność dedukcji. Bardzo fajna pozycja, na której kolejne części czekamy niecierpliwie.
detektywi_z_tajemniczej_5_zagadka_mazurskiej_mumii
detektywi_z_tajemniczej_5_zagadka_mazurskiej_mumii
detektywi_z_tajemniczej_5_zagadka_mazurskiej_mumii
detektywi_z_tajemniczej_5_zagadka_mazurskiej_mumii

Mój mały świat. Na wsi i Mój mały świat. W dżungli

Kartonowe książeczki z serii “Mój mały świat” Wydawnictwa Mamania, to ciekawa pozycja dla najmłodszych czytelników. Książki są przepięknie ilustrowane, a dodatkowo dużo się w nich dzieje – wiele elementów jest ruchomych, można je przesunąć, rozłożyć, wyciągnąć. Te ruchome elementy nie tylko zachęcają małych czytelników do lektury, ale także rozwijają motorykę dziecka.
moj_maly_swiat_na_wsi_w_dzungli

Mój mały świat. Na wsi

W tej książeczce maluchy zobaczą jak wygląda życie na wsi i poznają jej mieszkańców – kury, owce, konie, świnki, krowy i inne zwierzaki gospodarskie. Będą mogły pomóc nakarmić kury ziarnem, potaplać się w błotku ze świnkami a nawet pojeździć traktorem – to wszystko oczywiście za sprawą ruchomych elementów książki.
moj_maly_swiat_na_wsi
moj_maly_swiat_na_wsi

W dżungli

Z kolei w drugiej książeczce z serii, która ukazała się niedawno, razem z dwójką podróżników wybierzemy się na wyprawę do dżungli. Będziemy pływać pontonem, tropić egzotyczne zwierzęta i obserwować przyrodę.
moj_maly_swiat_w_dzungli
moj_maly_swiat_w_dzungli
addicted2travel
addicted2travel
Jesteśmy małżeństwem, które kocha podróże! Staramy się wyciskać z życia ile się da. Uwielbiamy odkrywać nowe miejsca - i te na drugim końcu świata i te zaraz za rogiem, zawsze z aparatem w ręku, by uchwycić w kadrze niesamowite miejsca i magiczne chwile.

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin