Szukasz atrakcji dla dzieci w Wielkopolsce? Odwiedź Park grzybowy w Piłce

Jakiś czas temu wybraliśmy się do Czerniejewa na poszukiwania misiów, co było super frajdą dla dzieci. Tym razem przyszła kolej na poszukiwanie grzybów gigantów! Jeśli zastanawiasz się jak fajnie spędzić czas z rodziną, szukasz ciekawych atrakcji w Wielkopolsce, które spodobają się dzieciom, to wybierz się do Parku Grzybowego w Piłce. To nasze ostatnie odkrycie. Park Grzybowy położony jest w sercu Puszczy Noteckiej. Jest to park tematyczny poświęcony grzybom. Znajdziesz tam grzyby gigantycznych rozmiarów i modele zwierząt, które wyglądają jak prawdziwe. Dzieciakom na pewno spodoba się to miejsce, a przy okazji spędzą czas na świeżym powietrzu, czegoś się nauczą i zaszczepimy w nich miłość do przyrody i przygody.
Atrakcje_wielkopolski_park_grzybowy_w_pilce

Park Grzybowy w Piłce – jak dojechać?

Park Grzybowy w Piłce leży w samym sercu Puszczy Noteckiej w Gminie Drawsko, niedaleko miejscowości Drawsko. Park mieści się w lesie i zajmuje obszar około 1ha. Dojazd z Poznania zajął nam około 1,5 godziny. Spora część trasy wiodła przez lasy Puszczy Noteckiej. W Piłce zaraz obok kościoła pw. NMP Wniebowziętej znajduje się parking, gdzie zostawiamy samochód. Widać stąd już bramę do Parku Grzybowego.
park_grzybowy_w_pilce

Grzyby giganty i zwierzęta jak żywe – super atrakcja dla dzieci

Główną atrakcją Parku Grzybowego jest ścieżka dydaktyczna, na której spotykamy olbrzymie mierzące nawet do 3 metrów modele grzybów, a także modele zwierząt występujących w polskich lasach. Nasze dzieci były zachwycone tym, że mogą dotknąć sarenkę, dzika czy jelenia, które wyglądają jak prawdziwe.
 
Oprócz świetnej zabawy i fajnie spędzonego czasu, podczas wycieczki możemy też sporo dowiedzieć się o grzybach. Przy każdym grzybie znajduje się bowiem jego opis. Ponadto na trasie ścieżki dydaktycznej umieszczone są też inne tablice, z których dowiemy się sporo ciekawostek o grzybach.
 
Trasa jest na tyle krótka, że idealnie nadaje się nawet dla małych dzieci. Jeśli jednak mamy ochotę na dłuższy spacer, możemy wybrać się na dalszą wycieczkę po lesie
park_grzybowy_w_pilce
park_grzybowy_w_pilce
park_grzybowy_w_pilce
park_grzybowy_w_pilce
park_grzybowy_pilka
park_grzybowy_w_pilce
park_grzybowy_w_pilce
park_grzybowy_w_pilce
park_grzybowy_w_pilce
Na polance przy Parku znajduje się plac zabaw, co stanowi kolejną atrakcję dla dzieci. Może nie jest jakiś wypasiony, ale huśtawka, zjeżdżalnia i piaskownica zawsze wzbudzają zainteresowanie dzieci.
park_grzybowy_w_pilce
W Parku Grzybowym znajduje się również kilka miejsc, w których możemy urządzić piknik. Nasze dzieci kochają pikniki i gdy tylko widzą takie miejsce, od razu mówią, że zgłodniały.
park_grzybowy_w_pilce
park_grzybowy_w_pilce

Ile kosztuje wstęp do Parku Grzybowego w Piłce?

Jeśli zastanawiasz się ile kosztuje bilet wstępu do Parku Grzybowego, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Wstęp jest darmowy! Parking też jest darmowy. Mało jest takich fajnych atrakcji dla dzieci w Wielkopolsce, które są całkowicie bezpłatne. Jest to więc jeszcze jeden powód, że warto się tam wybrać. Wycieczka całą rodziną nie będzie nas kosztować majątku🙂

Szukasz ciekawego noclegu w okolicy Piłki?

Może zainteresują Cię inne wpisy o Wielkopolsce?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Szukasz pomysłu na wycieczki po Wielkopolsce? Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin