Maroko – nasza trasa. Co warto zobaczyć. Największe atrakcje

Po Maroku w 9 dni zrobiliśmy ponad 3100 km. Zobaczyliśmy wiele niesamowitych miejsc i krajobrazów jak z bajki. Przeżyliśmy niejedną przygodę, którą zapamiętamy na długo. Posmakowaliśmy marokańskiej kuchni

Oto trasa naszej wyprawy.

maroko lotyZ Poznania do Warszawy jedziemy Polskim Busem. Następnie lecimy naszym ulubionym Ryanairen do Brukseli  Charleroi (spakowani oczywiście w bagaż podręczny, bo latać lubimy, ale płacić nie lubimy ;)) W Brukseli mamy 3-godzinną przerwę, po czym lecimy do Tangeru. Tak przepełnionego Ryanaira, jak na lotach do Maroka jeszcze nigdy nie widzieliśmy. W samolocie panował taki gwar i chaos, że stewardessy ledwo nad tym wszystkim panowały. Część pasażerów swoje bagaże musiała trzymać pod nogami, bo nie mieściły się w luku.

trasa maroko

Z Tangeru udajemy się do Szefszawanu i zwiedzamy piękną niebieską medinę.

 Szefszawan

Szefszawan

Następnie mamy do pokonania ponad 650 km. Łapiemy nocleg  na trasie w miejscowości Zaida. Rano ruszamy w kierunku Merzougi, gdzie mamy zarezerwowany pięknie położony w głębi pustyni hotel – nad samymi wydmami. Zarezerwowaliśmy go jeszcze w Polsce, za nieco ponad 20 zł od osoby!

DSC_0417

wydmy - Merzouga

wydmy – Merzouga

Z Merzougi obieramy kierunek Ouarzate i zatrzymujemy się na spacer po Wąwozie Todra.

Wąwóz Todra

Kierując się w stronę wybrzeża, modyfikujemy trochę nasze plany i celowo wybieramy dłuższą, krajobrazową drogę prowadzącą przez Tafraoute. Mijamy wspaniałe gaje oliwne, malutkie wioski. Bezsprzecznie stwierdzamy, że ta droga, to dobry wybór.

w drodze do Tafraoute

w drodze do Tafraoute

TafraouteNa noc zatrzymujemy się w Sidi Ifni.

Sidi Ifni

Sidi Ifni

Rano zwiedzamy miasteczko i ruszamy do najpiękniejszej w Maroku plaży – Legziry.

Zjawiskowa Legzira

Zjawiskowa Legzira

Następny cel podróży to Essaouira. Po drodze zaliczamy jeszcze kilka fajnych plaż, które zdecydowanie możemy polecić (m.in.Taghazout Beach, Paradise Beach, Sidi Koukhi) i przypadkiem trafiamy na wspaniałe wydmy tuż przed samą Essaouirą. Essouirę zdecydowanie trzeba odwiedzić, będąc w Maroku!

Essaouira

Essaouira

Essaouira

Essaouira

Obieramy kierunek na Marrakesz. Po drodze mamy bliskie spotkanie z policją, z którego na szczęście wychodzimy bez strat w portfelu 🙂

Marrakesz

Marrakesz

Ostatnim miastem, które zwiedzamy jest Fez. To miasto też zdecydowanie warte zobaczenia. Medina, w której zgubić się nietrudno i farbiarnie skór, które czuć z daleka.W Fezie żegnamy się z Marokiem. Czy na zawsze? Mamy nadzieję, że nie 😉 Cały czas kusi nas jeszcze Sahara Zachodnia, na którą niestety zabrakło nam czasu.

Fez

Fez

Może zainteresują Cię inne wpisy?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

1 Comment

Leave a Reply

Translate »

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin