Zabytkowe dęby i kwitnący rzepak w Majątku Rogalin

Dziś mamy dla Was kolejną inspirację na wypad w Wielkopolskę. Rogalin i Łęgi Rogalińskie to nasze ulubione miejsce na wypad za miasto i pisaliśmy o nich wielokrotnie (m.in. tu, tu, tu i tu). Rogaliński Park Krajobrazowy to istny raj dla fotografów. Ta okolica zachwyca o każdej porze roku, ale teraz jest czas szczególny, żeby udać się do Rogalina. Rogalińskie dęby znajdziecie pośród dywanów kwitnącego rzepaku! Widok jest obłędny, spieszcie się jednak z wycieczką do Rogalina, bo za chwilę rzepak przekwitnie.

Rogalin_rzepak

Gdzie znajduje się pole kwitnącego rzepaku?

Ponad 100 hektarów kwitnącego rzepaku znajduje się w Majątku Rogalin, przy ul. Poznańskiej. Stare dęby na tle żółtego rzepaku to niesamowity widok. Wersją dla leniwych, lub mniej mobilnych jest wycieczka samochodem po polnych i leśnych drogach. Polecamy jednak zostawić samochód na parkingu przy ul. Arciszewskiego – przy bramie wejściowej na teren przy Pałacu Raczyńskich (koszt 6 zł) i stamtąd udać się na spacer drogą Poznańską. Musimy iść cały czas prosto, aż po prawej stronie zacznie żółcić się rzepak.

Rogalin_rzepak

Rogalin_rzepak

Rogalin_rzepak

Rogalin_rzepakRogalin_rzepakRogalin_rzepakRogalin_rzepakRogalin_rzepakRogalin_rzepak

Przy okazji poszukiwania rzepaku odkryliśmy wspaniałe tereny spacerowe – pośród pól, lasów i zabytkowych dębów. Miejsce to świetnie nadaje się na wycieczkę rowerową, czy też na wypad z dziećmi. Ruch jest tu znikomy, więc Emi mogła się spokojnie wyhasać, podziwiając po drodze okoliczną przyrodę.

Rogalin_rzepakRogalin_rzepakRogalin_rzepakRogalin_rzepakRogalin_rzepakRogalin_rzepakRogalin_rzepak

Wkrótce rogalińskie pola przybiorą barwy fioletu!

Spacerując tak w poszukiwaniu kwitnącego rzepaku spotkaliśmy zarządcę Majątku Rogalin, który opowiedział nam m.in. co gdzie rośnie i zdradził nam, że już wkrótce okoliczne pola przybiorą barwy fioletu, zakwitnie bowiem facelia! Już nie możemy się doczekać, to będzie na pewno wspaniały widok. Jeśli chcecie być na bieżąco z tym co się dzieje w Rogalinie, zaglądajcie na fanpage Majątku Rogalin.

Może zainteresują Cię inne wpisy o Wielkopolsce?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Szukasz pomysłu na wycieczki po Wielkopolsce? Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin