Fajne miejsca w Poznaniu i okolicy na zimowy spacer.

Macie czasem tak, że zimą najchętniej rozsiedlibyście się na kanapie z kubkiem gorącej herbaty, opatuleni po uszy kocem, z książką w ręku, albo przed telewizorem (u nas ta opcja odpada, bo nie mamy TV 🙂 ). Niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że często wybieramy taką opcję. Czasem jednak warto ciepło się ubrać, założyć wygodne i ciepłe buty i ruszyć na zwiedzanie choćby najbliższej nam okolicy. Dziś przedstawiamy Wam cztery fajne miejsca w Poznaniu i okolicy na zimowe spacery. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu galerii, choć część z Was ruszy się z kanapy. Piękne miejsca czekają tuż za rogiem. Ciekawi jesteśmy gdzie Wy najczęściej spacerujecie zimą. Pomóżcie nam odkryć nowe, magiczne miejsca.

fajne_miejsca_w_poznaniu

Łęgi Rogalińskie

Rogalińskie Dęby moglibyśmy podziwiać bez końca. O każdej porze roku wyglądają nieziemsko.  To zdecydowanie nasze ulubione miejsce w okolicach Poznania. Zresztą zobaczcie sami. Więcej na temat Łęgów Rogalińskich znajdziecie w tym poście.

Parking: Samochód możemy zostawić przy ulicy Kościelnej.

Szachty

Szachty to nasze ulubione miejsce w najbliższej okolicy – zaledwie 10 minut spacerem od domu. Jeszcze niedawno miejsce to było mocno zaniedbane. Przejście niektórych ścieżek utrudniały chaszcze, a po większych opadach deszczów grzęzło się w błocie. Dziś teren Szacht zmienił się nie do poznania. Dookoła stawów powstały asfaltowe alejki, wzdłuż których posadzono drzewa.   Jeśli się zmęczymy możemy odpocząć na jednej z wielu ławeczek. Widok na stawy można podziwiać z punktów widokowych, a w planach jest powstanie wieży widokowej .

Parking: Samochód możemy zostawić przy ulicy Mieleszyńskiej lub Witaszka.

A tutaj kilka zdjęć w bardziej zimowej – śnieżnej scenerii. To samo miejsce, a jednak inne 😉

Łysy Młyn

Kolejnym malowniczym miejscem, zaledwie 15 km od Poznania jest Łysy Młyn. Park w zimowej szacie prezentuje się wspaniale. Wersje letnią znajdziecie w tym wpisie.

Parking: Parking leśny przy drodze głównej z Poznania do Biedruska.

Rusałka

Jeśli szukasz miejsca na zimowy spacer w samym Poznaniu, to proponujemy wybrać się nad Rusałkę. Trasa wokół otoczonego lasami jeziora ma około 3,5 km. Zimą w niektórych miejscach może być mokro, więc przydadzą się dobre buty.

Parking: Samochód możemy zostawić np. przy ul. Botanicznej.

 


Post powstał przy współpracy z marką KEEN – producentem obuwia.

fajne_miejsca_w_poznaniu

Zimowe spacery po Poznaniu i okolicach odbyliśmy w butach trekkingowych KEEN, które można kupić np. w tym sklepie. Do testów dostaliśmy dwa modele:

  • damskie: WOMAN OAKRIDGE MID WP
  • męskie: MEN MADEIRA TRAIL

Buty spisały się bardzo dobrze. Początkowo Paulinę trochę obcierał prawy but, ale po chwili chodzenia dostosował się do stopy i problem zniknął. Buty idealnie sprawdziły się w niskich temperaturach, w błocie, śniegu i mokrej trawie. Mimo mrozu, nasze stopy nie zmarzły. Buty bardzo dobrze trzymają ciepło. Spacerując po Łęgach Rogalińskich w mokrej trawie dosłownie czekaliśmy, aż buty przemokną. Nie doczekaliśmy się jednak. Mimo, że buty były mokre, stopy pozostały idealnie suche. Bardzo polubiliśmy nasze nowe buty i mamy nadzieję, że długo nam posłużą.

[vc_row][vc_column][vc_message]Szukasz pomysłu na wycieczkę po Wielkopolsce? Konie

cznie zajrzyj TUZnajdziesz tu masę inspiracji! Odwiedziliśmy, sfotografowaliśmy i opisaliśmy wiele ciekawych miejscach w Wielkopolsce, m.in:

Mamy nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

Może zainteresują Cię inne wpisy o Wielkopolsce?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Szukasz pomysłu na wycieczki po Wielkopolsce? Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin