Atrakcje Poznania i okolicy w obiektywie. Łysy Młyn

Dziś zapraszamy Was do obejrzenia fotogalerii z kolejnego magicznego miejsca znajdującego się w okolicach Poznania. Łysy Młyn znajduje się zaledwie 15 km od centrum Poznania, przy trasie z Poznania do Biedruska.

Łysy Młyn

Około 5 km przed Biedruskiem po lewej stronie naszym oczom ukazuje się całkiem spory parking leśny, na którym się zatrzymujemy. Jest tu miejsce do biwakowania oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. Z parkingu rozpoczyna się też ścieżka dydaktyczna poświęcona roli wody w środowisku, o długości nieco ponad 1km. Prowadzi ona dookoła stawu, częściowo drewnianymi kładkami po bagiennym terenie. Spacer kładkami przypomina nam nasz jesienny wypad na Estonię.  Po drodze mijamy odrestaurowany młyn, w którym na trzech kondygnacjach znajduje się centrum ochrony pachnicy dębowej, ekspozycja poświęcona martwemu drewnu, a także leśne obserwatorium oraz wystawa zdjęć owadów.

Jak dla nas, Park Łysy Młyn to miejsce przede wszystkim bardzo malownicze i fotogeniczne, idealne na popołudniowy wypad. Zresztą zobaczcie sami.

IMG_4316  IMG_4322 IMG_4327 IMG_4329 IMG_4342 IMG_4347 IMG_4356 IMG_4360 IMG_4362 IMG_4372 IMG_4378 IMG_4379 IMG_4382 IMG_4384 IMG_4388 IMG_4400

IMG_4407

[vc_row][vc_column][vc_message]Szukasz pomysłu na wycieczkę po Wielkopolsce? Koniecznie zajrzyj TUZnajdziesz tu masę inspiracji! Odwiedziliśmy, sfotografowaliśmy i opisaliśmy wiele ciekawych miejscach w Wielkopolsce, m.in:

Mamy nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.[/vc_message][/vc_column][/vc_row]


 

Podobał Ci się ten wpis? Doceń naszą pracę. Będzie nam miło, jeśli polubisz go na facebooku, podzielisz się z innymi albo zostawisz komentarz.

Ciebie to nic nie kosztuje, a dla nas to motywacja do dalszego tworzenia bloga :)

Może zainteresują Cię inne wpisy o Wielkopolsce?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

1 Komentarz

  1. Cza pisze:

    Po tym poście jednak się tam wybiorę. Wcześniej też miałem taki zamiar – na warsztaty, ale “profesjonalizm” osoby tam pracującej szybko mnie zniechęcił :))

Leave a Reply

Translate »

Szukasz pomysłu na wycieczki po Wielkopolsce? Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin