Jeziora blisko Poznania – nasze ulubione plaże

Lato to dla nas szczyt sezonu w pracy i okres kiedy nie możemy sobie pozwolić na dalsze wyjazdy. Jeszcze w czerwcu udało nam się na parę dni wyskoczyć, z 5 tygodniowym wtedy Leonem i 1,5-roczna Emi, na Wyspę Sobieszewską. Był to nasz pierwszy wyjazd w nowym składzie. Później skupiliśmy się na zwiedzaniu okolicy. A że pogoda dopisywała, słońca nie brakowało, a Emi uwielbia szaleństwa w wodzie, to najczęściej w weekendy ruszaliśmy na jakąś plażę niedaleko Poznania. Dziś przedstawiamy Wam nasze ulubione jeziora blisko Poznania.

Plaża w Lusowie

To nasza ulubiona plaża, najczęściej tu bywamy. Dlaczego? Znajduje się około 20 km od Poznania i szybko można tu dojechać. Nam zajmuje to około 15 minut. Woda jest tu bardzo czysta i na sporym odcinku jest płytko, więc dzieciaki mogą się tu bawić bezpiecznie. Znajdziemy tu obiekty gastronomiczne, jest miejsce gdzie możemy grillować, są czyste toalety i przebieralnie. Znajdziemy tu też plac zabaw i siłownię. Jeśli znudzi nam się leżenie na plaży, możemy udać się na spacer po lesie, wzdłuż linii brzegowej. W weekendy ludzi jest tu dość sporo, ale nie jest tłoczno. Mimo że bywamy tu głównie w weekendy, nigdy nie mieliśmy problemu ze znalezieniem miejsca na plaży.

jeziora_blisko_poznania

jeziora_blisko_poznania

jeziora_blisko_poznania

jeziora_blisko_poznania

jeziora_blisko_poznania

Owocowa Plaża w Zborowie

Owocową Plażą w Zborowie odkryliśmy stosunkowo niedawno. Przejeżdżaliśmy kiedyś koło niej, ale jakoś ciężko było nam się zebrać, żeby zawitać tam na dłużej. Gdybyśmy wybrali się tu wcześniej, bylibyśmy pewnie częstymi gośćmi, bo plaża przypadła nam do gustu.

Plaża jest dość duża, częściowo piaszczysta, a częściowo porośnięta trawą. Woda jest czysta. Ze względu na to, że nie jest to plaża położona najbliżej Poznania, w sezonie jest sporo ludzi, ale nie ma takich tłumów, jak na innych plażach. Każdy znajdzie miejsce dla siebie. Na plaży znajdziemy kilka słomkowych parasoli słonecznych pod którymi możemy poczuć się jak na egzotycznych wakacjach. Plaże zdobią rzeźby owoców, które służą często jako ławka, czy stolik i są nie lada atrakcją szczególnie dla dzieci. Znajdziemy tu plac zabaw, siłownię oraz trzy boiska sportowe. Na plaży znajdują się przebieralnie oraz toaleta. Niestety zaplecze gastronomiczne jest dość ubogie, co powinniśmy mieć na uwadze, wybierając się tu na cały dzień. Można kupić kiełbaskę z grilla. Przy plaży znajduje się duży parking, który w weekendy jest płatny.

jeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznania

Plaża w Skorzęcinie

Ta plaża też plasuje się na szczycie naszej listy. Co roku zaglądamy tu choć raz. Pewnie bywalibyśmy częściej, gdyby Skorzęcin znajdował się trochę bliżej Poznania, a 80 km jakie dzieli te dwie miejscowości, to jednak dość sporo. W Skorzęcinie można trochę poczuć jarmarczną atmosferę nadmorskich kurortów – tłok, stragany z pamiątkami, wiele lokali gastronomicznych i różnego rodzaju automaty i inne świecąco-grające bajery dla dzieci, gdzie można stracić fortunę.

Woda jest tu bardzo czysta, a plaża dość duża. W sezonie jest dość tłoczno. Przy samej plaży jest plac zabaw dla dzieci. Ogromnym atutem Skorzęcina są tereny spacerowe. Na pewno nie będziemy się tu nudzić, nawet jeśli pogoda nie będzie sprzyjać plażowaniu.

jeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznania

Plaża na Błoniach w Kórniku

Kórnik oddalony jest od Poznania o niespełna 25 km i można się tu szybko dostać. Plaża na Błoniach jest częściowo porośnięta trawą, a przy samym brzegu piaszczysta. Można znaleźć schronienie w cieniu. Woda jest przyzwoita, ale nie tak czysta jak w Lusowie, Zborowie, czy Skorzęcinie. Byliśmy w bardzo upalną niedzielę, to na piaszczystej części plaży ciężko było znaleźć miejsce. Parking był mocno zatłoczony.

Są place zabaw i obiekty gastronomiczne.  Przy samej plaży nie ma za bardzo terenów spacerowych, ale można stąd wybrać się dalej, w kierunku centrum i pospacerować Promenadą Wisławy Szymborskiej z drugiej strony jeziora.

jeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznania

Plaża w Pamiątkowie

Plaża w Pamiątkowie oddalona jest o około 30 km od Poznania. Jest szeroka i piaszczysta. Woda jest tu dość czysta. Przy plaży znajduje się knajpka i parking. Poza tym nie ma tu żadnej infrastruktury turystycznej. Nie znajdziemy tu też placu zabaw. Możemy jedynie wypożyczyć rower wodny.

jeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznania

Kąpielisko Miejskie w Środzie Wielkopolskiej

Dość obszerna plaża w Środzie Wielkopolskiej w zdecydowanej większości porośnięta jest trawą. Choć woda nie jest tu krystalicznie czysta i naszym zdaniem sporo brakuje jej do ideału, to jednak polecamy to miejsce ze względu na ciekawe tereny rekreacyjno – spacerowe. Znajdują się tu dwa place zabaw dla dzieci, obiekty gastronomiczne. To co najbardziej nam się tu spodobało, to możliwość spaceru dookoła jeziora. Trasa liczy około 6km i w całości wyłożona jest asfaltem. Idealnie nadaje się też na rolki czy rower.

jeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznaniajeziora_blisko_poznania

Może zainteresują Cię inne wpisy o Wielkopolsce?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Szukasz pomysłu na wycieczki po Wielkopolsce? Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin