Ciekawe miejsca niedaleko Poznania – 3 pomysły na weekend lub jednodniowe wycieczki – Skorzęcin, Rogalin i Kórnik.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Wiele ciekawych miejsc mamy na wyciągnięcie ręki i możemy do nich dotrzeć nawet w trakcie jednodniowej wycieczki. Czy to w weekend, czy w tygodniu po pracy – nie potrzebujemy brać urlopu, by dotrzeć do wielu wspaniałych miejsc – a jedyne czego nam trzeba to dobre chęci, które pomogą ruszyć się z domu. Sami uwielbiamy takie wycieczki, szczególnie teraz, gdy do naszego teamu dołączyła Emilka. Szukamy ciekawych miejsc niedaleko Poznania, w których można fajnie spędzić czas z rodziną i popstrykać zdjęcia, które uwiecznią te wspaniałe chwile. Postanowiliśmy, że co jakiś czas będziemy dzielić się z Wami takimi pomysłami na jednodniowe wycieczki. Łapcie więc dziś 3 pomysły na jednodniowe wycieczki z Poznania.

ciekawe_miejsca_niedaleko_Poznania

Wycieczka 1: Jezioro z krystalicznie czystą wodą i pole lawnedy

Jezioro Niedzięgiel w Skorzęcinie

Naszą pierwszą propozycją na jednodniową wycieczkę z Poznania, czy też weekendowy wypad jest Jezioro Niedzięgiel w Skorzęcinie. Najbardziej idealnym momentem, żeby się tam wybrać jest czerwiec. Jest już ciepło, a nie ma jeszcze tłumów. Nie trzeba walczyć o miejsce na plaży, a i na leśnych ścieżkach nie ma tłoku. Jezioro w Skorzęcinie zrobiło na nas wrażenie pod względem czystości wody. Jest ona dosłownie krystalicznie czysta i nawet daleko od brzegu widać dno!

Odległość od Poznania: 80 km

ciekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_skorzecin_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_skorzecin_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_skorzecin_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_skorzecin_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_skorzecin

Lawendowe Zdroje

 Oczywiście nad jezioro można wybrać się nie tylko w czerwcu, ale właśnie wtedy kwitnie lawenda w Lawendowych Zdrojach. Warto więc zatrzymać się po drodze w okolicach Czerniejewa, w wiosce Pakszyn, gdzie ujrzymy krajobrazy rodem z Prowansji! Morze fioletu i unoszący się w powietrzu zapach kwitnącej lawendy, to niesamowite doznanie, które wszystkim polecamy, szczególnie jeśli nie po drodze Wam do Prowansji, a chcielibyście zobaczyć takie bajeczne widoki. Więcej o Lawendowych Zdrojach pisaliśmy tu.

Odległość od Poznania: 50 km

ciekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_lawendowe_zdrojeciekawe_miejsca_niedaleko_Poznania

Wycieczka 2: malownicze stare dęby i pałac Raczyńskich

Łęgi Rogalińskie

Jak jesteśmy już przy bajecznych widokach, to kolejnym miejscem niedaleko Poznania, które trzeba zobaczyć są Łęgi Rogalińskie, znajdujące się na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Stare dęby tworzą niezwykle malowniczy krajobraz, szczególnie kiedy wybierzemy się tu w odpowiedniej porze dnia, np. o wschodzie lub zachodzie słońca, w mglisty czy też pochmurny dzień. My to miejsce uwielbiamy i strasznie lubimy tam wracać. Więcej o Łęgach Rogalińskich piszemy tu.

Odległość od Poznania: 20 km

ciekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_legi_rogalinskieciekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_legi_rogalinskielegi_rogalinskie

Rogalin

Wycieczkę tę można połączyć ze zwiedzaniem Rogalina, gdzie zobaczyć możemy XVIII-wieczny Pałac Raczyńskich i ponad 500 letnie dęby, których obwody przekraczają 2 m. Najsłynniejsze z nich to Lech, Czech i Rus. Więcej o Rogalinie piszemy tu.

Odległość od Poznania: 25 km

ciekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_rogalinrogalinrogalin

Wycieczka nr 3: Spacer nad jeziorem z białą damą w tle

Kórnik

Zamek w Kórniku i arboretum

Kórnik słynie z zamku, w którym ponoć straszy Biała Dama –  Teofilia z Działyńskich. Zamek, w którym obecnie mieści się muzeum, można zwiedzać od wtorku do niedzieli (od 10-17). W maju dodatkową atrakcją, są kwitnące w arboretum magnolie. Jednak ogród, będący integralną częścią zamku warto zwiedzić o każdej porze roku – znajdziemy tu około 3 tysięcy gatunków roślin.

ciekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_zamek_kornik

Jezioro Kórnickie

My lubimy przyjeżdżać do Kórnika nad jezioro, gdzie można fajnie spędzić czas spacerując promenadą imienia Wisławy Szymborskiej. Ma ona niecałe 2km długości, taras widokowy oraz ławeczkę z pomnikiem poetki. W sezonie po jeziorze organizowane są rejsy statkiem, co jest nie lada atrakcją  dla dzieci. Więcej informacji o atrakcjach Kórnika znajdziesz tu.

Odległość od Poznania: 25 km

ciekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_kornik_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_kornik_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_kornik_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_kornik_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_kornik_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_kornik_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_kornik_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_kornik_jeziorociekawe_miejsca_niedaleko_Poznania_kornik_jezioro

Mamy nadzieję, że wśród przedstawionych propozycji ciekawych miejsc w okolicy Poznania znajdziesz coś dla siebie. Jeśli znasz inne ciekawe miejsca na jednodniową wycieczkę z Poznania, daj nam znać, chętnie się tam wybierzemy w wolnej chwili.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gmaps link=”#E-8_JTNDaWZyYW1lJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZ29vZ2xlLmNvbSUyRm1hcHMlMkZkJTJGZW1iZWQlM0ZtaWQlM0QxUXJKWDJoSXNSWXpNa0RMWVpwRXp0SlM0R3BQVm1oNnAlMjIlMjB3aWR0aCUzRCUyMjY0MCUyMiUyMGhlaWdodCUzRCUyMjQ4MCUyMiUzRSUzQyUyRmlmcmFtZSUzRQ==”][/vc_column][/vc_row]

[vc_row][vc_column][vc_message]Szukasz pomysłu na wycieczkę po Wielkopolsce? Koniecznie zajrzyj TUZnajdziesz tu masę inspiracji! Odwiedziliśmy, sfotografowaliśmy i opisaliśmy wiele ciekawych miejscach w Wielkopolsce, m.in:

Mamy nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

Może zainteresują Cię inne wpisy o Wielkopolsce?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

9 Comments

  1. Ogrody przy Pałacu w Rogalinie i dęby rogalińskie to rzeczywiście miejsce warte odwiedzenia. Jest tam tak ładnie, że aż żal wyjeżdżać gdzieś dalej 😉

  2. Już u kolejnej osoby widzę te pola lawendy! Całkiem malownicze, ale w sumie pozostałe miejsca opisane tutaj wydają się jeszcze ciekawsze. Pozdrawiam

  3. Lucynaaa pisze:

    Bardzo ładne zdjęcia 🙂

Leave a Reply

Translate »

Szukasz pomysłu na wycieczki po Wielkopolsce? Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin