Cichowo – skansen Soplicowo, zwierzęta i jezioro – moc atrakcji dla dzieci

Poszukiwanie nowych, ciekawych miejsc w Wielkopolsce strasznie nam się spodobało. Odkąd na świecie pojawiła się Emilka, a później Leon, odkryliśmy wiele atrakcji Wielkopolski, o których jeszcze jakiś czas temu nie mieliśmy pojęcia, tak jak Cichowo, do którego trafiliśmy w ubiegły weekend!
 
Uwielbiamy taką formę rodzinnego spędzania czasu. Dzieciaki też się wkręciły. Na hasło „ruszamy na wycieczkę” są zwarte i gotowe. Coraz częściej też uczestniczą w wybieraniu atrakcji i miejsc do zobaczenia. My też. I tak np. ostatnio chcąc zobaczyć stary most kolejowy w Drezdenku, zatrzymaliśmy się w Parku Grzybowym w Piłce, co było wielką atrakcją dla dzieci. Uwielbiamy też wypady do Kórnika, bo tam każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Poszukując fajnych miejsc w Wielkopolsce trafiliśmy ostatnio do Cichowa i musimy Wam przyznać, że Cichowo to raj dla dzieci! Znajduje się tam skansen filmowy Soplicowo, a w nim oswojone zwierzęta, jest też fajna plaża. Zwierzaki i plaża w jednym miejscu – co więcej dzieciom do szczęścia potrzeba?

Gdzie się znajduje Cichowo

Cichowo to wieś w Wielkopolsce, w powiecie kościańskim, która skrywa całkiem sporo atrakcji dla dzieci (i nie tylko). Cichowo oddalone o 65 km na południe od Poznania (około godzina jazdy samochodem) położone jest malowniczo nad jeziorem o tej samej nazwie. Zaraz obok skansenu Soplicowo znajduje się całkiem spory, darmowy parking.

Cichowo – skansen filmowy Soplicowo

Cichowo znane jest przede wszystkim ze skansenu filmowego Soplicowo. Możemy tu podziwiać rekonstrukcję scenografii z filmu Pan Tadeusz w reżyserii Andrzeja Wajdy. W Cichowie odbudowano takie budowle z filmu jak lamus, wozownię, spichlerz, stajnię, stodołę oraz kurnik.
 
Największą atrakcją dla dzieci są jednak oswojone zwierzęta, do których można podejść i pogłaskać. Już na wejściu powitał nas spacerujący po terenie skansenu osiołek. Dalej były kury, indyk i koza i owce. Za ogrodzeniem spotkaliśmy też konie, cielaczka, sokoła oraz sowę. Dzieciaki były przeszczęśliwe, że mogą tak blisko obcować ze zwierzętami, my również, bo Emilka do tej pory podchodziła do zwierząt (szczególnie do psów) raczej na dystans. A tu, jakby nigdy nic, najpierw ostrożnie, a później coraz bardziej odważnie głaskała osiołka, kozy i owieczki.
 
Kiedy już pospacerujecie po filmowym Soplicowie, nacieszycie się kontaktem ze zwierzętami, dobrą opcją jest napełnienie żołądków. W Cichowie na terenie skansenu filmowego Soplicowo znajduje się knajpka, w której można zjeść tradycyjne dania kuchni polskiej i wielkopolskiej, takie jak np. pyry z gzikiem, rosół, czy kaczka. Druga knajpka – Karczma Cichowo znajduje się zaraz przy wejściu do skansenu.
 
Dodajmy jeszcze, że wstęp na teren skansenu jest darmowy.

Plaża w Cichowie

Zaraz obok skansenu filmowego Soplicowo, dosłownie jakieś 100m, znajduje się fajna plaża z kąpieliskiem. Plaża nie jest duża, ale za to czysta i całkiem urokliwa. Są ławeczki na których można usiąść oraz nieduży plac zabaw. Kawałek od plaży znajdują się ośrodki wypoczynkowe oraz punkty gastronomiczne. Emi już z daleka wypatrzyła budkę z lodami. Można pospacerować brzegiem jeziora. Cichowo to ciekawe miejsce na weekendową wycieczkę z dziećmi.

Może zainteresują Cię inne wpisy o Wielkopolsce?

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Leave a Reply

Translate »

Szukasz pomysłu na wycieczki po Wielkopolsce? Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

rogalin